Skontaktuj się z nami!       Studio, Sklep: 534 797 224       Wytwórnia, Portal: 692 703 463 

Copenhagen Ink Festival 2012


Copenhagen Ink Festival
Pin It

Copenhagen Ink FestivalW pierwszy weekend maja 2012 odbyła się druga edycja Copenhagen Ink Festiwal. Konwent tatuażu w Kopenhadze jest reklamowany jako jedna z największych tego typu imprez w północnej Europie. I coś w tym jest. Na Ink Feście pojawiło się około 150 artystów, jak na przykład Nikko Hurtado, Carlos Torres czy Bob Tyrrell, a sama hala była w stanie przyjąć osiem tysięcy zwiedzających.


Nazwisk znanych tatuatorów nie brakowało (pełną listę można znaleźć na stronę www.inkfest.dk). Niestety zabrakło reprezentantów z Polski. W ubiegłym roku było co prawa tylko jedno studio – 9th Circle z Krakowa, ale i tak godnie reprezentowali nasz kraj, bo wrócili z dwiema nagrodami.

Atmosfera na konwencji była inna od tej, do której przywykło się w Polsce. W Kopenhadze jest bowiem zdecydowanie mniej imprezowo, a bardziej sielankowo. Obserwując zwiedzających widać wyraźnie, że tatuaż w duńskiej kulturze w formie społecznie akceptowalnej pojawił się dużo wcześniej niż w Polsce. Średnia wieku osób, które stawiły się na imprezie, była dużo wyższa niż w naszym kraju. W konkursach na najlepsze tatuaże brały na przykład udział osoby grubo po 50-tce. W jury zasiadały legendy duńskiego old schoola, czyli starsi panowie od kotwic, serc, żaglowców i jaskółek. Zresztą styl ten jest tutaj ciągle bardzo popularny.
Wyjątkowo dużo ludzi miało tatuaże w widocznych miejscach, jak głowy, dłonie czy szyje. Nie brakowało też ludzi z ekstremalnym piercingiem.

Mimo że hala mogła przyjąć nawet osiem tysięcy zwiedzających, na tłok przy boksach czy pod sceną nie można było narzekać. Nie zabrakło natomiast ciekawostek, które pojawiały się też w ubiegłym roku. Warto tu wspomnieć o stoiskach mających związek z lokalną kulturą, na przykład z kopiami biżuterii vikingów czy o ubranych w starodawne stroje ludzi tatuujących tradycyjnymi metodami. Pojawił się również Zombie Boy (cały wytatuowany w szkielet, sympatyczny Kanadyjczyk znany między innymi z telewizyjnej reklamy pudru zakrywającego tatuaże) oraz
paradująca w gorsecie i eksponująca tatuaże Lucky Hell, która zabawiała publiczność trickami w stylu połykanie miecza czy wbijanie gwoździa w nos.

Copenhagen Ink Fest polecam właśnie ze względu na jej nietypowy charakter oraz bogactwo i różnorodność atrakcji.

 

GALERIA ZDJĘĆ TATUAŻY

GALERIA ZDJĘĆ SYTUACYJNYCH

{googleAds}<script type=”text/javascript”><!–
google_ad_client = „pub-8321618055603731”;
/* 468×60, utworzono 09-01-18 */
google_ad_slot = „7635850052”;
google_ad_width = 468;
google_ad_height = 60;
//–>
</script>
<script type=”text/javascript”
src=”http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js”>
</script>
{/googleAds}         

Have any Question or Comment?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kategorie