Skontaktuj się z nami!       Studio, Sklep: 534 797 224       Wytwórnia, Portal: 692 703 463 

FESTIWAL UPRISING ZAPEWNIA CO NAJLEPSZE ZE ŚWIATA REGGAE


Pin It

Festiwalu Uprising nie trzeba specjalnie przedstawiać. Odbywa się regularnie od sześciu lat i w tym czasie zdążył stać się największym festiwalem stolicy Słowacji i jedną z najciekawszych imprez Środkowej Europy. Co roku do Bratysławy przyciąga – poza tysiącami Słowaków – również zastępy turystów i fanów muzycznych ze wszystkich sąsiadujących krajów. Mówi się, że kto raz był na tym festiwalu, czeka cały rok na kolejną edycję. Po raz szósty Uprising odbędzie się pod koniec lata, 23 i 24 sierpnia 2013 na bratysławskich Złotych Piaskach.

W tym roku organizatorom Uprisingu udało się wreszcie spełnić życzenie swoich fanów i zaprosić jedno z najbardziej pożądanych nazwisk w świecie muzyki reggae. Na festiwal przyjedzie jamajski śpiewak, muzyk i aktor Ky-mani Marley. Słowacja będzie miała okazję po raz pierwszy zobaczyć na żywo tego charyzmatycznego artystę, który jest synem legendy i króla reggae Boba Marleya.

Powodów do odwiedzin Uprisingu jest więcej. Organizatorzy postawili sobie poprzeczkę wyjątkowo wysoko i tegoroczny line-up przebija wszystkie poprzednie edycje festiwalu. Na głównej scenie pojawią się takie nazwiska jak Busy Signal, który jest jedną z największych gwiazd współczesnej muzyki reggae/dancehall, żyjące legendy i przedstawiciele roots reggae Israel Vibration i Capleton,weterani Macka B i Mad Professor czy wschodząca gwiazda z Jamajki Protoje. Na festiwalu ponownie pojawi się francuska kapelaDub Incorporation, a po raz pierwszy zaprezentuje się włoska grupa Mellow Mood. Do najważniejszych wykonawców głównej sceny na pewno trzeba zaliczyć też amerykańskie legendy undergroundowego hip-hopu The Pharcyde i szalona ekipa z Portugalii Buraka Som Sistema występująca z żywymi instrumentami.

Oprócz głównej sceny Uprising zapewnia trzy dalsze sceny muzyczne – dla fanów dancehallu, hip-hopu, dubu, dubstepu, drum’n’bassu, electro-swingu, ska, balkan i urban & world music. Wystąpią tu m.in. drum’n’bassowa legenda Benny Page, ikona muzyki dancehall Million Stylez, Rocky Leon ze swoim popularnym one-man show,rezydenci Uprisingu Mungo’s HiFi, legendy brytyjskiej kultury soundsystemowej Channel One Sound System i Trojan Sound System, reprezentanci rootstepuRadikal Guru & Cian Finn, jedno z największych objawień muzyki reggae Randy Valentine i nowa generacja rebeliantów reggae z Jamajki Kabaka Pyramid i Iba Mahr.Poza zagranicznymi wykonawcami pojawi się też przekrój przez czeską i słowacką scenę reggae, balkan, dubstep i hip-hop, np. PSH, Delik, AMO & Band, Medial Banana albo Ear Drum Kru.

Również Polska będzie mieć swoich reprezentantów – na festiwalu pojawi się dobrze znana ekipa Dreadsquad w towarzystwie jednej z najbardziej utalentowanych polskich wokalistek Kasi Malendy oraz podziemny raper i wokalista reggae Grem.

Cztery sceny muzyczne, strefa kinowa, liczne warsztaty, atrakcje takie jak zapasy w błocie, piłka nożna, capoeira, poranna joga, graffiti, streetart, U-rampa i możliwość kąpieli w pobliskim jeziorze – to wszystko pod koniec lata przyciąga tłumy fanów Uprisingu na bratysławskie Złote Piaski. Ci, którzy już tam byli, mogą potwierdzić, że zabawa jest zawsze udana. Ci, którzy jeszcze nie odwiedzili Uprisingu, powinni wreszcie zrobić to w tym roku.

Więcej na:

www.uprising.sk

www.fb.com/uprisingreggaefestival

Uprising’12 Aftermovie — http://youtu.be/bsW0PU6i3AU

Uprising Love — http://youtu.be/0NFWWLWYgXQ

Uprising Dance — http://youtu.be/8jX9wLDkNv0

 

 

Kategorie