Skontaktuj się z nami!       Studio, Sklep: 534 797 224       Wytwórnia, Portal: 692 703 463 

Warszawa na skórze


Pin It

Uwielbiają Warszawę i swoje dzielnice. Są dumni z tego, skąd pochodzą. Ze swoim rodzinnym miastem zżyci są na tyle, że chcą, by jego symbol towarzyszył im przez całe życie. W stolicy rusza dziś wystawa warszawskich tatuaży „Poczuj Warszawę na własnej skórze”.

Pomnik Powstańców, Syrenka, Kolumna Zygmunta, sceny z powstania warszawskiego, herb Mokotowa, Pałac Kultury i Nauki, skrót od napisu Na Zawsze Śródmieście Południowe (NZŚP), Pomnik Małego Powstańca, trasa pielgrzymki z Warszawy do Częstochowy, Most Świętokrzyski, herb KS Polonia, taśma filmowa z warszawskimi widokami czy Huta Bielany – to tylko niektóre warszawskie motywy tatuaży, które znalazły się na wystawie. W sumie ponad 30 prac wykonanych przez tatuatorów ze stolicy, m.in. Batona z Azazela, Bartka z Gulestusa, Juniora, Karola z Black Star Studio, Artura Szolca, Adolfa czy Wojtka z Old School Tattoo. Na pomysł wystawy wpadł Piotr Margas z pracowni graficznej Oneshot Design. – W tym roku w czerwcu zrobiłem sobie swój pierwszy tatuaż – warszawską Syrenkę na plecach. Wtedy wpadł mi do głowy pomysł, aby sprawdzić, czy dużo osób ma na ciele takie warszawskie wzory. Zaczęliśmy więc szukać. Okazało się, że bardzo dużo – mówi pomysłodawca wystawy. Autorem jego Syrenki jest tatuator Adolf. – Zamierzam rozbudować swój tatuaż. Może o dużą warszawską panoramę na plecach… – zastanawia się Piotr.

Kiedy poszukiwał wytatuowanych osób do swojej wystawy, okazało się, że tatuaże mają m.in. Kędzior, 26-letni prezenter telewizyjny i wokalista zespołu Mind Kampf z Pałacem Kultury na plecach czy Zofia Klepacka, mistrzyni świata w windsurfingu, reprezentująca Polskę na olimpiadzie w Pekinie ze skrótem NZŚP na ramieniu. Poza tym do projektu przyłączyli się Stasiek Wielanek, warszawski bard, raper Wilku, wokalista kapeli Łeb Prosiaka Bliz, DJ Mini czy raper Eldo z Grammatika.

Wystawę można oglądać od 27 listopada do 18 grudnia w klubie Migawka, który znajduje się przy ul. Nowogrodzkiej 22 (na tyłach hotelu Novotel). Lub na stronie www.poczujwarszawe.pl.

Kaśka

{googleAds}
<script type=”text/javascript”><!–
google_ad_client = „pub-8321618055603731”;
/* 468×60, utworzono 09-01-18 */
google_ad_slot = „7635850052”;
google_ad_width = 468;
google_ad_height = 60;
//–>
</script>
<script type=”text/javascript”
src=”http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js”>
</script>
{/googleAds}

Have any Question or Comment?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kategorie