Skontaktuj się z nami!       Studio, Sklep: 534 797 224       Wytwórnia, Portal: 692 703 463 

Wroc Love Tattoo


Wrocław Tattoo KonwentTatuaże po rocznej przerwie wracają do stolicy Dolnego Śląska. 28 i 29 kwietnia Wrocław znów stanie się polską stolicą tatuażu. Zmienili się jednak organizatorzy, miejsce i nazwa imprezy. Tym razem w Browarze Mieszczańskim gościł będzie Wrocław Tattoo Konwent.Nie bez przyczyny nazwa brzmi podobnie jak Gdańsk Tattoo Konwent. To w końcu jego siostrzana impreza. Wrocław do tej pory nie miał szczęścia do tego typu imprez. W 2010 roku odbył się co prawda Festung Breslau Tattoo Convention organizowany przez ekipę Ultra Tattoo, ale impreza nie doczekała się jednak drugiej edycji. Tattoo Konwent ma szanse na dłużej zaistnieć na polskiej mapie tatuażu. A to dzięki zaprawionemu w bojach, współorganizatorowi wrocławskiego jak i gdańskiego Tattoo Konwentu, Marcinowi Pacześnemu. W przygotowaniach dzielnie wspomaga go drugi organizator, Tomasz „Sołtys” Majchrzyk z krakowskiego studia Rock’n’Ink oraz wrocławskie ekipy związane ze studiami Stoneheads Tattoo oraz Skullmaster Tattoo.

Organizatorzy zadbali o to, aby odwiedzający imprezę nie nudzili się w ten wiosenny weekend. Poza opisanymi wcześniej przez nas seminariami we Wrocławiu zobaczymy masę pokazy, występy, koncerty i wystawy. Te ostatnie, ogólnodostępne będziemy mogli podziwiać przez dwa dni trwania imprezy.

Dla maniaków tatuażu największą gratką na pewno będzie wystawa eksponatów pochodzących z Muzeum Tatuażu Piotra Wojciechowskiego. Tym bardziej, że do tej pory nie było jeszcze tak dużego niestacjonarnego pokazu przedmiotów związanych z branżą, które Piotr zbiera już od wielu lat. Dodatkowo będziemy mogli zobaczyć kolejny już pokaz z cyklu Piotr Wojciechowski Collection Experiment, które polegają na wykonania tatuażu ręcznie, jednym z eksponatów z kolekcji Piotra. Tym razem będzie to technika tebori pochodząca z Japonii. Do tej pory mniejsze ekspozycje oraz pokazy Piotr Wojciechowski prezentował na dwóch edycjach Gdańsk Tattoo Konwent oraz warszawskim Body Art. Convention.Oprócz tego będzie można zobaczyć customowe rowery oraz atrakcje przygotowane przez sponsora imprezy czyli Monster Energy.Ciekawie zapowiadają się wystawy fotografii. Pierwsza zatytułowana „Rytuał” to zdjęcia wykonane przez Gregora Laubscha specjalizującego się w portretach. Artysta stara się na nich uchwycić indywidualność fotografowanej osoby. Jak sam mówi, inspirują go ludzie i ich twarze, bo „każda z nich jest inna, każdy z nas jest inny”. Druga wystawa to zbiór prac Marcina i Eweliny Kochan, pochodzących z projektu „Stereotypy”. Ma on na celu pokazanie, kim są i czym zajmują się na co dzień wytatuowani ludzie.

Pozostałe atrakcje w większości będziemy mogli zobaczyć na scenie.Pierwszego dnia odbywać się będą konkursy w kategoriach: tatuaż duży czarno – szary, tatuaż mały kolorowy, tatuaż tradycyjny – prosty oraz oczywiście najlepszy tatuaż pierwszego dnia. Konkursy uatrakcyjnią koncerty i pokazy. Zobaczymy między innymi pokaz mody inspirowany meksykańską kulturą śmierci przygotowany przez Dianę Błażków – „Las Chicas Muertas”. Wystąpią w nim dziewczyny prezentujące bogato zdobione gorsety, ekstrawaganckie fryzury i makijaże. Najmocniejszym elementem soboty będzie zapewne pokaz podwieszana w wykonaniu grupy The Hooked Friends, która na każdą imprezę przygotowuje coś szczególnego. Warto zatrzymać się wtedy pod sceną. Na zakończenie soboty obejrzymy burleskę wykonywaną przez Pin Up Candy oraz widowiskowy fireshow grupy, którą już mogliśmy podziwiać w Gdańsku – Mamadoo.

Po pierwszym dniu organizatorzy zapraszają na afterparty do klubu Bohema przy ul. Ofiar Oświęcimskich 15.Niedziele rozpocznie pokazu mody i fryzur przygotowany wspólnie przez krakowski Afrostyl i wrocławski Papilator. Po dziewczynach na scenie zobaczymy konkursy na najlepsze tatuaże w kategoriach: mały czarno – szary, neo – tradycyjny, duży kolorowo oraz najlepszy wzór drugiego dnia. W międzyczasie na scenie zainstaluje się Candy Studio z pokazem fryzur z klimatu vintage, pin up i rockabilly. Na zakończenie niedzieli po ogłoszeniu wyników konkursów na najlepsze tatuaże, zobaczymy jeszcze pokaz lowraiderów, czyli „skakających” aut i szykujemy się w drogę powrotną do domu.Więcej szczegółów na www.wroclawtattoo.pl.

{googleAds}<script type=”text/javascript”><!–
google_ad_client = „pub-8321618055603731”;
/* 468×60, utworzono 09-01-18 */
google_ad_slot = „7635850052”;
google_ad_width = 468;
google_ad_height = 60;
//–>
</script>
<script type=”text/javascript”
src=”http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js”>
</script>
{/googleAds} 

Have any Question or Comment?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kategorie