Skontaktuj się z nami!       Studio, Sklep: 534 797 224       Wytwórnia, Portal: 692 703 463 

Zjazd na krechę


Pin It

Masz ochotę na nieco adrenaliny na stoku? Już 8 lutego każdy będzie mógł wziąć udział w pierwszym masowym wyścigu narciarsko-snowboardowym Red Bull Zjazd na Krechę. Zasada jest prosta: kto pierwszy, ten lepszy.


{googleAds}
<script type=”text/javascript”><!–
google_ad_client = „pub-8321618055603731”;
/* 468×60, utworzono 09-01-18 */
google_ad_slot = „7635850052”;
google_ad_width = 468;
google_ad_height = 60;
//–>
</script>
<script type=”text/javascript”
src=”http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js”>
</script>
{/googleAds}W zawodach Red Bulla Zjazd na Krechę trzeba jak najszybciej pokonać prawie 6-kilometrowy odcinek z Kasprowego Wierchu do stacji kolejki linowej w Kuźnicach. Technika jazdy jest dowolna, jednak aby uzyskać jak najlepszy wynik, wskazany jest tytułowy „zjazd na krechę” czyli w linii prostej od startu do mety z jak najmniejszą ilością wyhamowujących zakrętów. Jazda na tzw. krechę należy
do najbardziej brawurowych form aktywności na stoku. Mimo to nie zniechęca ona amatorów białego szaleństwa do osiągania zawrotnych prędkości.

W zawodach może wziąć udział każdy snowboarder i narciarz. Nie ma podziału na grupy wiekowe, płeć czy stopień zaawansowania w jeździe. Trzeba jedynie przejść eliminacje, które odbywać się będą 7 lutego w Zakopanem na polanie Szymoszkowej od godz. 9. Regulamin zawodów i formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.redbull.pl/zjazdnakreche.

8 lutego z Kasprowego Wierchu wystartują wszyscy równocześnie. Wyścig przewidziany jest dla około 400 zawodników. Zwycięzca otrzyma mistrzowski tytuł oraz sprzęt sportowy Salomona.

Inspiracją do zorganizowania Red Bull Zjazd na Krechę na Kasprowym Wierchu był narciarski rekord Jacka Niklińskiego z 1972 roku. Nikliński zjechał na krechę na położonym nieopodal Beskidku, tuż obok wyznaczonej obecnie trasy zawodów. Tym samym na blisko 30 lat ustanowił rekord Polski w szybkości jazdy na nartach – 180 km/h. Dopiero w 2008 roku, podczas zawodów Speed Master w szwajcarskim Verbier, lepszą prędkość uzyskał Jędrzej Dobrowolski – 183 km/h. Każdy ze startujących w Red Bull Zjazd na Krechę będzie miał szansę zmierzenia się z rekordem prędkości. Światowe rezultaty pokazują, że nie jest to łatwe. Od prawie 10 lat nie został pobity rekord w najszybszej jeździe na desce – 202 km/h, który w 1999 roku ustanowił Australijczyk Darren Powell. Rekordowy wynik w narciarskim zjeździe uzyskany w 2006 roku przez Simone Origone z Włoch wynosi 251,4 km/h.

{googleAds} {/googleAds}

Have any Question or Comment?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kategorie