Skontaktuj się z nami!       Studio, Sklep: 534 797 224       Wytwórnia, Portal: 692 703 463 

Zjazd na krechę – brawura czy technika?


Pin It

Już 28 lutego odbędzie się druga edycja brawurowych zawodów Red Bull Zjazd na Krechę z Kasprowego Wierchu. Narciarze i snowboardziści, bez względu na płeć i wiek, będą rywalizować w jak najszybszym zjeździe na ponad 6-kilometrowej trasie. Jak pokazała poprzednia edycja imprezy, dystans można pokonać nawet w 6 minut!

Żeby jak najszybciej zjechać ze szczytu Kasprowego Wierchu do Kuźnic, nie wystarczą tylko dobrze nasmarowane narty czy deska. Potrzebna jest odpowiednia strategia i technika. Zeszłoroczna edycja Red Bull Zjazd na Krechę udowodniła, że w rywalizacji – oprócz szybkiej jazdy – liczą się łokcie, dzięki którym można się rozpychać w tłumie i umiejętność biegania w butach narciarskich – bowiem pierwszy etap rywalizacji to 60-metrowy bieg w tłumie do sprzętu, a następnie wpięcie się w narty lub deskę i dopiero zjazd.

Aby wziąć udział w Red Bull Zjazd na Krechę, trzeba się stawić w Zakopanem 27 lutego (Polana Szymoszkowa, godz. 17) i wziąć udział w eliminacjach. Główne zawody odbędą się w niedzielny ranek 28 lutego na Kasprowym Wierchu. Start – godz. 8.30.

Poprzednia edycja zawodów Red Bull Zjazd na Krechę odbiła się szerokim echem wśród amatorów osiągania zawrotnych prędkości na nartach lub desce. W ubiegłym roku do udziału w eliminacjach zgłosiło się ponad sześćset osób. Ostatecznie w zmaganiach udział wzięło 226 amatorów zawrotnych prędkości.
 
Najszybszy uczestnik ubiegłorocznej edycji Zjazdu na Krechę – Wojtek Szczepanik z katowickiego AZS – pokonał trasę zaledwie w 6 minut i 18 sekund! – Na pewno wystartuję w kolejnej edycji zawodów. Będę się starał bronić tytułu, co wiem, że nie będzie łatwe, ponieważ w tym roku do tych zawodów przygotowuje się wielu bardzo dobrych narciarzy, zarówno z naszego kraju jak i zagranicy, dla których pojęcie lęku nie istnieje – mówi Szczepanik.

Zawody są przeznaczone dla wszystkich powyżej 16 lat umiejących jeździć na nartach lub desce i czujących się na siłach, by pokonać tę trasę.
Liczba miejsc w kwalifikacjach na Polanie Szymoszkowej jest ograniczona do 600. W finale na Kasprowym Wierchu weźmie udział maksymalnie 300 osób – z najlepszymi czasami w swoich kategoriach uzyskanymi podczas eliminacji. Kwalifikacje będą przeprowadzane w 30-osobowych grupach ze startu wspólnego (z dobiegnięciem do sprzętu) na zasadzie serii zjazdów na czas. Trasa będzie poprowadzona wzdłuż całego stoku Polana Szymoszkowa, z szykanami i elementami toru skicross.

W ramach zawodów, zostaną nagrodzeni: zwycięzca zjazdu finałowego w klasyfikacji generalnej (bez względu na kategorię i płeć) oraz zawodnicy, którzy osiągną najlepszy wynik w czterech kategoriach: najlepszy narciarz, najlepsza narciarka, najlepszy snowboardzista, najlepsza snowboardzistka.

Więcej: Zjazd na krechę

 

 

 

 

 

 

 {googleAds}
<script type=”text/javascript”><!–
google_ad_client = „pub-8321618055603731”;
/* 468×60, utworzono 09-01-18 */
google_ad_slot = „7635850052”;
google_ad_width = 468;
google_ad_height = 60;
//–>
</script>
<script type=”text/javascript”
src=”http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js”>
</script>
{/googleAds}  

Zobacz też:

ZJAZD NA KRECHĘ 2009

Z KASPROWEGO W 6 MINUT

Have any Question or Comment?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kategorie