Skontaktuj się z nami!       Studio, Sklep: 534 797 224, 511 991 135     

Wytwórnia, Portal: 692 703 463 

Jak dbać o świeżo zrobiony tatuaż?


Opatrunek z folii założony po wykonaniu tatuażu, należy usunąć po około trzech (nie więcej) godzinach po zabiegu. Tatuaż należy ostrożnie przemyć zimną wodą stosując mydło dla alergików (ewentualnie szare mydło), a następnie delikatnie osuszyć ręcznikiem papierowym i smarujemy maścią lub kremem do pielęgnacji tatuażu. Tatuaż powinno się smarować maścią trzy do czterech razy dziennie (najlepiej co 3 godziny) i na noc, przez minimum dwa tygodnie, aż do zagojenia się tatuażu. Należy zawsze pamiętać o uprzednim przemyciu i delikatnym osuszeniu tatuażu.

Maść lub krem zalecane do pielęgnacji świeżego tatuażu można zakupić w naszym studiu. Są to:
* Tattoo Butter
* Easytattoo
* Balm Tattoo
* Krem Hardcore Tattoo

Najważniejszą rzeczą jest zachowanie czystości oraz nawilżanie tatuażu, aby zagoił się prawidłowo. Następnie wykonujemy opatrunek z folii. Folię należy nosić w dniu zabiegu, na noc i następnego dnia. Można ją zastosować również jeśli istnieje prawdopodobieństwo narażenia go na działanie zanieczyszczeń lub otarć w czasie późniejszym. Nie powinno się nosić foli bez zmiany na nową dłużej niż 3 godziny. 

W ciągu 2 tygodni od wykonania tatuażu nie należy chodzić na basen, siłownię, saunę, solarium, fitness itp. Długotrwałe kąpiele powodują odmoczenie tatuażu, co może wywołać poważne komplikacje w procesie gojenia. Nie wolno również opalać tatuażu przez miesiąc od momentu wygojenia. Nie wolno dopuścić do nadmiernego wysychania gojącego się tatuażu. Nie wolno zdrapywać pojawiających się strupków, gdyż grozi to powstawaniem blizn. Strupki zejdą same stopniowo. Nie wolno drapać tatuażu i pozwalać, aby dotykały go inne osoby. Unikanie powyższych czynności pozwoli zachować doskonały kolor pracy oraz jego trwałość.

Po wygojeniu tatuażu w celu zachowania świeżości kolorów, tatuaż powinno smarować się kremami z filtrem minimum 50.

Wstępne wygojenie następuje po upływie od 7 do 14 dni. Całkowite zagojenie następuje po upływie 2 miesięcy. Po tym czasie skóra wraca w pełni do stanu sprzed wykonania zabiegu.