Skontaktuj się z nami!       Studio, Sklep: 534 797 224, 511 991 135     

Wytwórnia, Portal: 692 703 463 

Czwarta odsłona Tattoofestu


Już niebawem wszyscy miłośnicy tatuażu będą podążać do królewskiego miasta Krakowa. A to za sprawą czwartej edycji największej polskiej konwencji tatuażu – Tattoofest. Organizatorem tak jak poprzednio jest związany z krakowskim studiem Kult magazyn “TattooFest”. Konwencja odbędzie  się 13 i 14 czerwca 2009 r.

W tym roku zrezygnowano z dotychczasowego miejsca czyli Rotundy na rzecz krakowskiego centrum wystawienniczego Chemobudowa. Obiekt znajduje się przy ul. Klimeckiego 14. Na plus tej lokalizacji przemawia zdecydowanie większa powierzchnia budynku, dzięki czemu organizatorom udało zgromadzić się w jednym czasie dużo więcej wystawców z kraju i zagranicy.

Swój udział zapowiedziało sporo zagranicznych tatuatorów. Pojawi się m.in. Victor Portugal z Hiszpanii, Sid Siamese1 ze Szwecji, Volker i Simone z niemieckiego Buena Vista Tattoo Club, Jack Ribeiro z Francji, Afferni Andrea z Włoch, Fadi i Vero z Triptyc Tattoo, Zhivko i Porn Star z czeskiego Bloody Blue Tattoo, Sam Weiming ze SkinLabel Tattoo Studio z Singapuru, Ed Perdomo ze Szwecja, Sven z niemieckiego SW Design, Tyu Tyu z Pinker Tattoo i wielu innych. Z Polski stawią się w Krakowie prawie wszystkie liczące się na naszej rodzimej scenie studia. Pełna lista wystawców znajduje się na stronie: www.tattoofest.pl. Oprócz studiów, jak co roku, pojawią się sklepy i firmy związane z tatuatorską sceną.

Dodatkowymi atrakcjami, oprócz tradycyjnych konkursów tatuażu, ma być występ znanej z poprzedniej edycji festiwalu grupa Bobo’s Loco Carneval oraz bitwa tatuatorska, zorganizowana w tym roku na większą skalę.Tattoo Battle to tatuatorska fuzji artystyczna, w której jest jeden model, dwóch tatuatorów, dwie części ciała i jeden temat przewodni. Tatuaż ma być wykonany w określonym czasie, a gotowe wzory ocenia publiczność. głównie spotykanej w Stanach Zjednoczonych. Zasada „bitwy” jest prosta: jeden model, dwie różne części ciała, dwóch tatuatorów i jeden temat przewodni. Jest określony czas na wykonanie tatuażu. Efekt końcowy ocenia publiczność. W tegorocznym projekcie ma uczestniczyć około 20 artystów. Tatuowanie odbędzie się w sobotę od godziny 17.30 na dużej scenie konwencji. Podczas jego trwania uczestnicy festiwalu będą mogli oglądać na dużym ekranie cały proces wykonania tatuaży. – Temat, jaki chcemy narzucić w 2009 roku, to „film”. Dajemy artystom swobodę w interpretacji tego tematu – zapowiadają organizatorzy. Tatuaże wykonane podczas fuzji są wykonywane bezpłatnie. Osoby tatuowane muszą udostępnić części ciała w parach umożliwiających jednoczesne tatuowanie czyli np.: oba przedramiona, oba ramiona, lewe ramię lub prawe przedramię (lub odwrotnie), obie łydki (tył), oba uda (przód).

Organizatorzy zapowiadają też szereg prelekcji, wykładów i dyskusji.

Konwencja odbywać się będzie w sobotę w godz. 11-22 i w niedzielę w godz. 11-20. Wstęp na jeden dzień konwencji to 25 zł. Nie ma przedsprzedaży i karnetów dwudniowych.