Skontaktuj się z nami!       Studio, Sklep: 534 797 224, 511 991 135     

Wytwórnia, Portal: 692 703 463 

Bod Mod w internecie


Pin It

Powstał nowy portal społecznościowy mający na celu kontakt i wymianę informacji pomiędzy osobami zainteresowanymi szeroko pojętą tematyką modyfikacji ciała. Strona dopiero się rozkręca, ale zamierzeniem twórców jest to, by w jednym miejscu można było znaleźć kompendium wiedzy z zakresu Bod Mod.

Oto co ma do powiedzenia SzamaN, pomysłodawca i jeden z twórców portalu:

Podczas przegotowań do kwietniowego suspension dużo rozmawiałem ze znajomymi o polskiej scenie Body Modyfication – o jej rozwoju, kierunku i poziomie, na jakim się znajdujemy. Rozmawialiśmy też o tym, jak obecnie wygląda forum Modyfikacje ciała – że w sumie od jakichś dwóch lat poza 90 proc. off topu nie ma tam nowych rzeczy. Informacje nie są usystematyzowane, a głos w ważnych dyskusjach o implantach, kolczykowaniu czy tatuażach często zabierają ludzie kompletnie zieloni jeśli chodzi o tę tematykę. Co gorsze, na forum nie widać, czy wypowiada się ktoś, kto tatuuje od 10 lat czy ktoś, kto po prostu czyta posty od dwóch miesięcy. Poza tym samo forum nie wystarczy. W tym temacie potrzebna jest encyklopedia modyfikacji ciała, którą tworzymy na łamach naszego portalu i która finalnie ukaże się jako Wikipedia Bod Mod.

Obecnie w Polsce jest mnóstwo ludzi, którzy codziennie poświęcają czas na własny rozwój. Czytają zagraniczne portale, przekazują sobie nowinki, podpatrują nowe techniki, materiały i sprzęt. My robimy to samo. Razi nas, kiedy widzimy pytania „nowego” o jakiś kolczyk czy tatuaż i odpowiedź: „poszukaj sobie, to już było”. Forum nie powinno polegać na dublowaniu tematów czy spławianiu kogoś, aby sobie tego poszukał, lecz na tym, aby wszystko było w odpowiednim miejscu.

Ktoś wyłożył gotówkę na serwer, zaprosiłem parę osób do współpracy, aby zajęły się tematami, jakie są im bliskie, profesjonalistów w swoich dziedzinach… I tak w ciągu dosłownie miesiąca powstał serwis BodMod. Nadal jest tam mnóstwo rzeczy do uzupełnienia i spraw kodowych do wygładzenia, ale liczymy, że coraz więcej użytkowników będzie skłonnych do pomocy przy rozwoju portalu, który przecież skierowany jest bezpośrednio do nich. System wsparcia dla aktywnych użytkowników już działa. Powstały specjalne działy, do których dostęp mają tylko piercerzy i tatuatorzy. Mogą się w nich wymieniać uwagami co do techniki czy sprzętu. Tylko oni mogą odpowiadać na pytania początkujących użytkowników. Więcej na ten temat w dziale FAQ – statusy w Portalu i Forum.

Portal dostępny jest pod dwoma adresami:

BodMod.org.pl
BodyModifications.com.pl