Skontaktuj się z nami!       Studio, Sklep: 534 797 224, 511 991 135     

Wytwórnia, Portal: 692 703 463 

Body Art Convention – już jutro!!!


Pin It

Warszawa to jedyna stolica europejska, w której nie ma cyklicznego konwentu tatuażu. Zmieni się to już jutro! 12-13 listopada w samym centrum miasta, w stylowych wnętrzach Pałacu Kultury i Nauki odbywać się będzie pierwsza edycja Body Art Convention, ogólnopolskiej konwencji sztuki ciała. Dążymy do tego, by impreza odbywała się w Pałacu co roku i z edycja na edycję była coraz ciekawsza. Organizatorem BAC jest portal Hardcore-Tattoo.

Body Art Conventon to powrót do korzeni. To właśnie w Pałacu Kultury i Nauki 13 lat temu odbyła się pierwsza polska konwencja tatuażu. Teraz, po latach wracamy do socrealistycznych wnętrz.

Bardzo duży nacisk kładziemy na sferę edukacyjną imprezy. Nowością na mapie polskich konwencji będą na pewno zamknięte seminaria (część z nich jest dodatkowo płatna), skierowane będą do osób praktycznie zainteresowanych tatuażem i kolczykowaniem. Na całym świecie tatuatorzy przywiązują ogromną wagę do dalszego kształcenia się i wspierania nawzajem. Organizują campusy, konferencje, wspólne wyjazdy. W Polsce zdecydowanie tego brakuje. Podczas seminariów Body Art Convention prowadzący będą pokazywać na żywo, jak się tatuuje czy przekłuwa i o czym należy pamiętać. Będą też otwarte wykłady. Odwiedzający posłuchają m.in. opowieści z podróży na indonezyjską wyspę Mentawai czy wykładu o wpływie różnych gatunków sztuki na współczesny tatuaż.

Celem naszej imprezy jest też „oswojenie” tatuażu. Chcemy, żeby odwiedzali na nie tylko ludzie zafascynowani taką formą zdobienia ciała, ale też osoby, które nie mają ani jednego wzoru na ciele. Impreza ma podkreślić, że tatuaż nie jest niczym groźnym i nie ma nic wspólnego z więzieniem czy przestępczością. Wręcz przeciwnie, może być sztuką, która zamiast na płótnie powstaje na skórze. Do dyspozycji odwiedzających będzie m.in. stanowisko ze sztuczną skórą, gdzie każdy zainteresowany będzie mógł spróbować, jak się tatuuje.

Podczas imprezy na około 60 stoiskach zaprezentują się tatuatorzy i piercerzy z całej Polski. Pojawią się także goście z zagranicy.
Będą boksy ze sprzętem do tatuowania, specjalistycznymi kosmetykami i akcesoriami oraz odzieżą.

W programie konkursy tatuażu (również dla odwiedzających), wystawy i koncerty, pokazy tatuowania metodą tradycyjną czy wybory wytatuowanej pin up queen. O oprawę muzyczną imprezy zadba warszawski DJ Kuczijo.

Oczekujemy dużego zainteresowania imprezą nie tylko ze względu na miejsce i atrakcje, ale też niską cenę biletu. Wstęp na jeden dzień kosztuje 20 zł (bilet dwudniowy – 35 zł).
Zapraszamy w sobotę (12 listopada) w godz. 12-22 i w niedzielę (13 października) w godz. 12-20. 

PROGRAM

ATRAKCJE NA SCENIE

Sobota, 12 listopada, godz. 12-22:
12:30 – Przywitanie uczestników i wystawców
12:45 – Konkurs dla uczestników na rozpoznawanie prezentowanych na scenie tatuaży
14:00 – „Podróż na Mentawai – śladem pigmentu na skórze”, wykład Tomasza Madeja
15:00 – 17:15 – Konkursy na najlepszy tatuaż w trzech kategoriach:
* 15:00 – 15:45 – tatuaż autorski
* 15:45 – 16:30 – tatuaż warszawski
* 16:30 – 17:15 – tatuaż duży (kolorowy i czarno – szary)
17:30 – Gorset z kolczyków – dokończenie pracy Ahmyta i Morbida (która zacznie się na jednym z boksów) oraz prezentacja wykonanego gorsetu
18:00 – Bodypainting – prezentacja wymalowanych modelek
19:00 – Koncert Mike Gowin & Million In Cash Band
20:00 – 21:00 – Tatuaż pierwszego dnia oraz rozdanie nagród
21:00 – Koncert Elvis In Hell

Niedziela, 13 listopada, godz. 12-21:
13:30 – 14:30 – Konkurs na najlepszą stylizację pin-up – Pin Up Tattoo Queen
14:30 – 15:30 – „Moko – projektowanie maoryskich tatuaży” – wykład nowozelandzkiego artysty Francisa Pottera połączony z pokazem
15:30 – 17.00 – Konkursy na najlepszy tatuaż w kategoriach:
* 15:30 – 16:15 – traditional
* 16:15 – 17:00 – tatuaż mały (kolorowy i czarno szary)
17:00 – Bodypainting – prezentacja wymalowanych modelek
17:30 – 19.15 – Konkursy na najlepszy tatuaż w kategoriach:
* 17:30 – 18:15 – kompozycja damska
* 18:15 – 19:15 – tatuaż drugiego dnia i rozdanie nagród
19:30 – Koncert Vienio&Way Side Crew

ATRAKCJE W SALI ZAMKNIĘTEJ

Sobota, 12 listopada:
13:30 – 14:30 Seminarium dla tatuatorów na temat maszyn do usuwania tatuaży, podczas którego będą się mogli dowiedzieć, jak działa ten sprzęt, ile kosztuje, jakie warunki trzeba spełniać, by móc go obsługiwać (wstęp wolny)
15:00 – Seminarium „Surfacebary i microdermale – tajemnice wykonywania przekłuć powierzchniowych”, prowadzone przez piercerki – Katarzynę Miss Venflon Kwiecień i Ewę Grzelakowską, czas trwania: ok. 1 godzina (wstęp 30 zł od osoby)
16:00 – 17:30 – przekłuwanie przez piercerki – Katarzynę Miss Venflon Kwiecień i Ewę Grzelakowską (wstęp wolny)
18:00 – Wpływ różnych gatunków sztuki na tatuaż współczesny – wykład Roberta „Robsona” Łypika i Kamila „Moceta” Terczyńskiego; wzbogacony będzie o informacje na temat inspiracji Kamila Moceta i prezentację jego prac (wstęp wolny)
19:00 – projekcja filmu „Mario Barth: Na własnej skórze”, czas trwania: 58 minut (wstęp 10 zł od osoby)

Niedziela, 13 listopada:
10:00 – Seminarium „Kolor w tatuażu” prowadzone przez Kamila Moceta, świetnego polskiego tatuatora, pracującego w Londynie, czas trwania: 3-4 godziny (sala zamknięta, wstęp 400 zł od osoby)
17:00 – projekcja filmu „Mario Barth: Na własnej skórze”, czas trwania: 58 minut (wstęp 10 zł od osoby)

ATRAKCJE OGÓLNODOSTĘPNE:

Sobota, 12 listopada:
17:00 – gorset z kolczyków w wykonaniu Ahmyta i Morbida, robienie gorsetu zakończy się na scenie; potem ok. godz. 18 piercerzy będą wykonywać gorsety z igieł wszystkim chętnym, którzy pojawią się przy boksie – koszt to opłata za igły: 1 zł od sztuki (stanowisko studia Silesia Tattoo)

Niedziela, 13 listopada:
od 12:00 – Pokaz ręcznego tatuowania z cyklu Piotr Wojciechowski  Collection Experiment, podczas którego na żywo wypróbuje sprzęt z Birmy ze swojej kolekcji (stanowisko studia D3XS); pokaz będzie połączony z miniwystawą eksponatów z Birmy, m.in. sprzętu do ręcznego tatuowania z cyklu Piotr Wojciechowski  Collection (stanowisko studia D3XS)
16:00 – gorset z kolczyków w wykonaniu Ahmyta i Morbida, czas trwania: ok. 1 godzina; potem ok. godz. 17 piercerzy będą wykonywać gorsety z igieł wszystkim chętnym, którzy pojawią się przy boksie – koszt to opłata za igły: 1 zł od sztuki (stanowisko studia Street Tattoo)

Przez dwa dni:

* Stanowisko ze sztuczną skórą i maszynkami, gdzie każdy może spróbować sił w tatuowaniu (stanowisko TattooMe)
* Stanowisko z laserami do usuwania tatuaży, na którym każdy zainteresowany może przekonać się, jak to działa (stanowisko firmy ESLT-medical)
* Wystawa prac Waldiego i Osy, polskich emigrantów, którzy na co dzień pracują w studiu tatuażu Shockin’ City w Wiedniu
* Wystawa prac Antona Oleksenko, białoruskiego artysty, który obecnie tatuuje w gliwickim studiu tatuażu D3XS Tattoo Orchestra
* Stanowisko bodypaintingu i charakteryzacji, na którym charakteryzatorki z Wyższej Szkoły Artystycznej będą robić charakteryzacje, makijaże i malować ciała chętnych; będą też malować modelki, które potem pokażą się na scenie głównej (stanowisko szkoły WSA)

Więcej: www.bodyartconvention.blogspot.pl