Skontaktuj się z nami!       Studio, Sklep: 534 797 224, 511 991 135     

Wytwórnia, Portal: 511  991 135

Booze & Glory będzie świętować swoje 10-lecie w Krakowie


Za dwa tygodnie, w sobotę 5 października w krakowskim klubie Kwadrat odbędzie się koncert z okazji 10-lecia istnienia zespołu Booze & Glory. To obecnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych grup streetpunkowych na całym świecie, która powstała w Londynie, ale została założona przez Polaków. Do świętowania swojego 10-lecia Booze & Glory zaprosiło siedem kapel.

Booze & Glory to streetpunkowy zespół założony w 2009 roku w Londynie. Co ciekawe, założyli go Polacy, ale do dziś w grupie został jeden z nich – wokalista i gitarzysta Mark, który pochodzi z Sosnowca. Od niedawna do składu dołączył też gitarzysta Łukasz „Kahan”, który wcześniej udzielał się muzycznie w śląskiej kapeli Zbeer.

 

Booze & Glory ma na swoim koncie cztery wydane płyty, kolekcje singli i kilka splitów. Zagrali setki koncertów na pięciu kontynentach. Niedawno wrócili z 4-tygodniowej trasy po USA gdzie grali z Dropkick Murphys, folk punkowym zespółem z Bostonu. W sierpniu tego roku zagrali też na znanym europejskim open airze – Punk Rock Holiday w Tolminie na Słowenii.

Krakowski koncert to jedna z dwóch jubileuszowych imprez z okazji 10-lecia zespołu Booze & Glory. Druga odbędzie się 2 listopada w Londynie.

Podczas urodzin Booze & Glory towarzyszyć będą znane kapele z Polski i zagranicy. Zagra m.in. Mad Sin z Berlina, jeden z najbardziej znanych i szanowanych zespołów rockabilly z liderem Koefte Deville na czele. Niemiecka kapela wraca do Polski na koncert po wielu latach. Do Krakowa przyjedzie też Dr. Rude aka Mr. Review & Los Placebos – legenda muzyki ska z Holandii wspierana przez niemiecką grupę Los Placebos. Zespół, który pojawi się po raz pierwszy w Polsce na jedynym koncercie w kraju, zagra większość hitów z repertuaru Mr. Review. Po raz pierwszy w Polsce pojawi się Doc Rotten – melodyjny punk rock z New Jersey, USA.

Na imprezie nie zabraknie też przedstawicieli polskiej sceny muzycznej. Skankan – polska legenda sceny ska powraca na scenę po ponad 10-ciu latach. Kraków będzie pierwszym koncertem zespołu po reaktywacji.

W Krakowie zagra też The Analogs – street punkowy zespół ze Szczecina z prawie 25-letnią historią na scenie, Schizma – jedni z pionierów polskiego hardcore’a z Bydgoszczy oraz Zbeer – oi!owa petarda ze Śląska z jeszcze ciepłą nową płytą “I Co Nam Zrobisz?” Przed krakowskim koncertem ukaże się drugi wideoklip zespołu Zbeer.

Koncert odbędzie się w sobotę, 5 października w Klubie Kwadrat przy ul. Skarżyńskiego 1. Impreza rozpocznie się o godz. 19.
Bilety w przedsprzedaży kosztują 120 zł, w dniu koncertu – 130zł. Wysyłkowa sprzedaż biletów kolekcjonerskich: tel.12 632 21 47 (metal.shop.dluga@gmail.com)

Schizma:

Zbeer:

The Analogs: