Skontaktuj się z nami!       Studio, Sklep: 534 797 224, 511 991 135     

Wytwórnia, Portal: 692 703 463 

Fabio Moro – crazy style po włosku


Pin It
Fabio, Berlin 2007

Fabio Moro jest artystą wszechstronnym. Maluje, tatuuje, jest autorem kolekcji ręcznie malowanych koszulek. Nigdy nie tatuuje dwa razy tego samego wzoru i nigdy nie robi drugiej takiej samej koszulki. Kocha sztukę, której poświęca całe swoje życie.

Fabio Moro pochodzi z Włoch, gdzie tatuaż, tak jak w Polsce, ma swoje korzenie w więziennictwie. Przez wiele lat sztuka ta spychana na margines, będąca domeną przestępców i kryminalistów, dziś wznosi się na najwyższe poziomy. To z Włoch pochodzą takie tatuatorskie sławy jak np. Alex de Pase czy Andrea Affermi.

Fabio, Gleisdorf 2007

Fabio Moro jest kolejnym włoskim artystą z niepowtarzalnym unikatowym stylem. Znany jest przede wszystkim z prostego, kolorowego, komiksowego stylu, choć bardzo dobrze czuje się również w bioorganice, w której może łączyć surrealizm z anatomią człowieka. Bardzo lubi przenikanie się maszyny z ciałem. Tatuuje od sześciu lat, ale wcześniej bardzo długo zajmował się rysowaniem i malowaniem. Jak podkreśla, pomysł, aby zacząć tatuować, przyszedł z czasem. Wcześniej studiował na Akademii Sztuk Pięknych. W sprzęt zainwestował swoje pierwsze stypendium. Sztuki zdobienia ciała uczył się nie tylko na znajomych, ale również na sobie. Z uśmiechem pokazuje

Fabio i jego koszulki

wytatuowaną panterę, która bardziej przypomina królika.
Jego pierwsze studio mieściło się w Angri (Salerno, południowa część Włoch). Później gościnnie tatuował w północnych Włoszech. W końcu w Genuy otworzył swoje obecne studio – Moro Tattoo.
W rozwoju pomogło mu malarstwo renesansowe, m.in. Caravaggio oraz niemiecki ekspresjonizm i tacy artyści jak George Grosz czy Otto Dix. Czerpie też ze współczesności i ciemnego świata Hansa Gigera. Niewątpliwie bardzo dużo dała mu również nauka o fizjonomii. Obecnie ceni sobie także sztukę uliczną.
Oprócz tatuowania, Fabio kocha malarstwo i bierze udział w wystawach. Jego obrazy znaleźć można m.in. we włoskiej galerii PiziArte.

Prace Fabia Moro:
www.morotattoo.com
www.morof.it
www.myspace.com/morof
www.piziarte.net