Skontaktuj się z nami!       Studio, Sklep: 534 797 224, 511 991 135     

Wytwórnia, Portal: 692 703 463 

Ekstremalne skoki do wody


Pin It
Red Bull Cliff Diving we Francji, fot. Ray Demski

W nadmorskiej miejscowości La Rochelle we Francji trzynastu najlepszych na świecie zawodników rywalizowało w skokach do wody z ponad 27 metrów. Perfekcję ruchów podczas zawodów najefektowniej zaprezentował Andriej Ignatienko z Ukrainy, który na oczach 30-tysięcznej publiczności wygrał pierwszy przystanek tegorocznej serii Red Bull Cliff Diving.


44-letni mieszkaniec Kijowa pokonał między innymi dziewięciokrotnego mistrza świata w Cliff Divingu – Kolumbijczyka Orlando Duque’a. Andriej Ignatienko wykonał trzy doskonałe skoki. – Jestem niezwykle szczęśliwy z tego zwycięstwa. Starałem się raczej oszczędzać podczas pierwszych zawodów i nie miałem zamiaru wygrywać. Częścią moich przygotowań

Red Bull Cliff Diving we Francji, fot. Ray Demski

jest obserwowanie innych zawodników podczas treningów. Sam staram się głęboko nurkować jedynie podczas głównych zawodów. Kolejne sześć tygodni będą dla mnie z pewnością bardzo ciężkie i już się nie mogę doczekać kolejnego przystanku – powiedział zwycięzca.
Drugie miejsce w Red Bull Cliff Diving zajął Kolumbijczyk Orlando Duque. Trzecie najmłodszy startujący zawodnik – Brytyjczyk Gary Hunt. Zawodnicy skakali do wody z belki umieszczonej na 27.5 metrze na wieży św. Mikołaja. Temperatura wody wynosiła zaledwie 13°C.
Red Bull Cliff Diving to seria zawodów w skokach do wody z klifów, mostów i budynków. Zawodnicy skacząc z wysokości 26 metrów osiągają prędkość nawet do 100km/h i w ciągu zaledwie trzech sekund wykonują serię ewolucji, salt, śrub, obrotów. Płynność ruchów i stopień trudności skoku oceniane jest przez sędziów. Kolejne przystanki Red Bull Cliff Diving odbędą się 20 czerwca w Rotterdamie w Holandii, 11 lipca w Dubrovniku w Chorwacji, 26 lipca w Polignano a Mare we Włoszech, 8 sierpnia w Antlayi w Turcji, 29 sierpnia w Niemczech i 5 września w Vierwaldstättersee w Szwajcarii. Finałowe starcie będzie miało miejsce 20 września w Atenach.

Red Bull Cliff Diving we Francji, fot. Ray Demski