Skontaktuj się z nami!       Studio, Sklep: 534 797 224, 511 991 135     

Wytwórnia, Portal: 692 703 463 

Garść informacji o nowościach z Refuse Records


Pin It

Zapraszamy do zapoznania się z nowościami wydawniczymi Refuse Records ich planami wydawniczymi oraz nowościami w katalogu dystrybucji. Oprócz tego duża ilość informacji ze sceny o zespołach, planach koncertowych i tym podobnym.

Nowy katalog dystrybucji jest już na stronach – www.refusrecords.prv.pl
Wszystkie zamówienia nadesłane w grudniu wysyłane będą priorytetami. Zamówienia powyżej 100zl połowa opłaty pocztowej gratis. Zamówienie powyżej 150zł poczta gratis.
Robertxxx

THE CORPSE “Fight against rules” CD

Pojawienie się THE CORPSE w połowie lat 80. było kamieniem milowym i otwarciem nowego rozdziału rodzimej sceny muzycznej. Ta pochodząca z Kolumni (koło Łasku) formacja, słusznie postrzegana jest jako prekursor nurtu Hardcore w Polsce.. Ich kapitalne, potężne brzmienie będącą wypadkową HC, thrash, metal i punk było kompletnym zaskoczeniem i czymś zupełnie unikatowym jak na tamte czasy. Sam zespół stał się wyznacznikiem nowej jakości w jaką przetransformował się ruch punkowy tamtego okresu, który zaowocował w drugiej połowie lat 80. całą fala zespołów HC dosłownie w całym kraju (jak chociażby U.O.M., H.C.P., Nadzór, Total Attack, Political Vermin czy Trybuna Brudu), mnóstwem wydawanych fanzinów i stworzeniem autentycznie niezależnej sieci kontaktów, która stała się fundamentem rodzimej sceny DIY hardcore punk.
Zespół występował w wielu rejonach Polski, w tym wystąpił dwukrotnie podczas festiwalu w Jarocinie (w latach 88-89). Spotykając się z jednej strony odrzuceniem i kompletnym niezrozumieniem przez ortodoksyjne załogi, a z drugiej z aprobatą ze strony ekip pierwszej fali rodzimego HC.
Dzięki międzynarodowej sieci wymiany kaset, nagrania The Corpse znane były w wielu miejscach świata, spotykając się z entuzjastycznym przyjęciem (min. wywiad w amerykańskim “Maximum Rocknroll” zine). Pomimo napływających propozycji z zagranicy, zespołowi nie udało się wydać szerszego materiału (nie licząc kaset, w tym splitu z Moskwą oraz nagrań na kompilacjach). Niniejszym wydawnictwem nadrabiamy tę zaległość, dzięki któremu dokumentacja rodzimego HC/Punk staje się zdecydowanie bardziej kompletna.

Płyta “Fight against rules” zawiera 11 utworów z najlepszego okresu zespołu. Zawiera nagrania z ich legendarnego demo z 1988 roku, poszerzone o utwór “Walcz”, zarejestrowany rok później w studio Izabelin. Płyta wydana w formie digipack, zawiera 24-stronicowy booklet z biografią, wywiadem, tekstami oraz mnóstwem archiwalnych zdjęć oraz słynnych grafik zespołu. Masteringu nagrań dokonał Smok i Dziura w Studio As One. Opracowanie graficzne autorstwa Piotra Wilforta.
To wydawnictwo to świetna okazja, aby dokładnie po dwudziestu latach powrócić do historycznych nagrań pionierskiej formacji hardcore w Polsce.

Uwaga! Pięć pierwszych zamówień otrzyma oryginalną naklejkę The Corpse wprost z archiwum zespołu.

The Corpse: http://dada.serpent.pl/thecorpse
Utwór “Czas apokalipsy”: www.myspace.com/refuserecords

track list:

1.Walcz
2.Czas apokalipsy
3.Terror
4.Wasz świat
5.Kukły
6.W mieście
7.Protestuj i przeżyj
8.Nocne zmory
9.Myśli zgon
10.Stres
11.Ludzie bez twarzy

Płyta w cenie 25zł + poczta.
zamówienia: refuserecords@gmail.com
www.refuserecords.prv.pl
www.myspace.com/refuserecords

Premiera wydawnictwa:
19.12. Warszawa, Giełda czadowa w klubie Radio Luxembourg (ul. Górczewska 67, Warszawa , 13.00 – 18.00, wstep wolny) oraz tego samego dnia podczas “Przedświątecznego koncertu benefitowego” na Elbie (W-wa, Elbląska 9-11) z udziałem El Bandy, Burst In, Street City Nomads i Peru.

WARSAW IS BURNING” COMP. 7″EP

Kompilacja z nagraniami warszawskich zespołów hardcore punk. Na składance znalazły się specjalnie nagrane i nie publikowane wcześniej (przynajmniej z tych sesji nagraniowych) utwory zespołów: BURST IN, GOVERNMENT FLU, EL BANDA, THE BLACK TAPES oraz dodatkowo utwór nie istniejącego SIX PACK, pochodzący z wyprzedanego demo zespołu.
Płyta ukazuje się w ograniczonym nakładzie 520 egz. na czerwonym winylu, zaopatrzona jest w 8-stronicowym booklet. Nie przewidujemy kolejnych tłoczeń tego wydawnictwa. Wersja limitowana dostępna z inną okładką, ręcznie numerowana.
Składanka ukazuje się w kooperacji z Emancypunx Records.

Track list:

side A:

1.Klincz – BURST IN
2.H&M’s gonna help us man! – GOVERNMENT FLU
3.24 words about L.O.V.E. – GOVERNMENT FLU
4.Out come the assholes – GOVERNMENT FLU

side B:

5.Latawiec – EL BANDA
6.Beladonna – EL BANDA
7.Chicago boys – THE BLACK TAPES
8.The void – SIX PACK

Pressing info:

3 test pressy
44 egz limitowanej edycji “Warschau brennt”, dostępnej tylko na terenie Niemiec (inna okładka, czerwony winyl)
200 egz. limitowanej edycji dostępnej w pre-orderze (inna okładka, czerwony winyl)
276 egz. regularnej edycji, czerwony winyl.

cena:
wersja limitowana: 15zł
wersja regularna: 13zł
zamówienia: refuserecords@gmail.com

Premiera wydawnictwa:
19.12. Warszawa, Giełda czadowa w klubie Radio Luxembourg (ul. Górczewska 67, Warszawa , 13.00 – 18.00, wstęp wolny) oraz tego samego dnia podczas “Przedświątecznego koncertu benefitowego” na Elbie (W-wa, Elbląska 9-11) z udziałem El Bandy, Burst In, Street City Nomads i Peru.

Refuse Records: www.refuserecords.prv.pl   www.myspace.com/refuserecords
Emancypunx Records: www.emancypunx.com   www.myspace.com/emancypunxrecords

pozostałe wieści:

XX-LECIE SEEIN’ RED I NOWY 7″EP

Pomimo problemów zdrowotnych Josa, basisty zespółu, SEEIN’ RED zdecydowali się jednak na koncert z okazji XX-lecia działalności. Z tej okazji okazjonalna 7″EP ukazała się nakładem Way Back When Records. Nagrania z video z urodzin Seein’ Red: http://www.vimeo.com/7651066

www.myspace.com/seeinred

S.B.V.  RIP 2002-2009
Rozpadł sie kalifornijski S.B.V. Pozostawili po sobie LP/CD w Mankind Records i cztery epki (w tym split z Feelin’ Fine) w takich wytworniach jak min. Parts Unknown Rec. i Refuse Rec. Ich “Swallow the pill” 7″ okazal sie byc pozegnalnym wydawnictwem.
http://www.myspace.com/sbvsilentbutviolent

SEASICK “Gemago/Gestalt” MC
Ukazała się kaseta na której znalazła się pełna dyskografia SEASICK. W maju przyszłego roku zespół odbędzie trasę po Japonii.
www.myspace.com/seasick

ANCHOR planuje kolejną trasę po Europie na luty/marzec. Tym razem planują odwiedzić Norwegię, Niemcy, Francję, Hiszpanię, Portugalię i Belgię. Chodzą również słuch o trasie latem 2010 wraz z amerykańskim RUN WITH THE HUNTED.
www.myspace.com/xanchorx
RIGHT IDEA wystąpili na festiwalu “A time we’ll remember” w Filadelfii. W najbliższych tygodniach ekipa wchodzi do studia, aby zarejestrować materiał na nowego singla. W międzyczasie skład zespołu został zasilony przez drugiego gitarzystę – Geoff’a. Wygląda na to, że RIGHT IDEA zawitają do Europy latem 2010. Więcej wieści niebawem.
Video z występu RxI podczas “A time we’ll remember” fest: http://hate5six.com/player.php?album=152679#
http://if-you-cared.blogspot.com/
ZŁODZIEJE ROWERÓW po raz drugi podbili Londyn, a obecnie planują kilka koncertów na terenie Polski w przyszłym roku.. Niestety, z przyczyn od zespołu niezależnych nie doszedł do skutku ich występ w Rosji. W ciągu najbliższych miesiecy zespół planuje wejść do studia, aby nagrać nowy materiał, prawdopodobnie na 7″EP.
DISCARGA tradycyjnie wystąpi na kolejnej edycji festiwalu Verdurada w Sao Paolo. Chodzą słuchy, że ekipa odwiedzi Europę w przyszłym roku.
www.myspace.com/discarga
GO! zawitają po raz drugi do Europy, pierwszy raz od 1992 roku. Planowana trasa odbędzie się dopiero w 2011 roku i będzie to tylko ok. 12 koncertów.
www.myspace.com/gonyhc
BIRDS OF A FEATHER planują wydanie nowego singla w przyszłym roku.
www.myspace.com/xbirdsofafeatherx
Plany koncertowe REGRES to min. 19.12. Konin, 30.01. Poznań, 31.01. Katowice (z Rise And Fall, Trapped Under Ice i Daymares). Poza tym, 29.01. zespół wystąpi w Berlinie. na przyszły rok planowana jest również trasa po Bałkanach.
www.myspace.com/regres
VITAMIN X planują trasę po UK w lutym. 23.04. natomiast wystąpią w Berlinie.
www.myspace.com/vitaminxhc