Skontaktuj się z nami!       Studio, Sklep: 534 797 224, 511 991 135     

Wytwórnia, Portal: 692 703 463 

Hard Work “Dla takich chwil” – już w sprzedaży


Hard Work

Hard WorkJest na rynku zaledwie dwa tygodnie, a cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Mimo iż na nową płytę Hard Worków przyszło nam bardzo długo czekać, było warto. EP-ka „Dla takich chwil” to pięć dopracowanych utworów, które wpadają w ucho już po pierwszym przesłuchaniu. Tym bardziej, że wszystkie są śpiewane po polsku. Kto jeszcze nie ma nowego wydawnictwa w swojej kolekcji, powinien jak najszybciej nadrobić zaległości.


EP-ka ukazała się 13 maja 2012. Tym razem zespół postanowił sam wydać swój materiał. To limitowane wydawnictwo, będące zapowiedzią kolejnej płyty Hard Worków. Znalazło się na nim pięć utworów: „Cały nasz świat”, „Dla takich chwil”, „Do przodu krok”, „Jestem kim jestem”, „Zbyt młodzi”.

Chcesz kupić płytę? Napisz: bishop@secretservice75.com. Cena CD to jedyne 15 PLN + koszt przesyłki!

Dla przypomnienia historia Hard Work:

Historia zespołu jest bardzo burzliwa. Powstali w 1995 roku w Tarnowskich Górach. Ekipę tworzyli wtedy Kornel – bas i Mesjasz – perkusja (ex Whole Hogger) oraz Tytus – wokal i Chudy – gitara (ex Brudy). Dużo koncertowali w południowej Polsce, dzięki czemu zespół zaczął być rozpoznawalny. W 1998 roku nagrali kasetę „W chaosie i ciemności”, którą wydało Enigmatic. Wydawnictwo cieszyło się sporym zainteresowaniem. Jednak skrajnie prawicowe poglądy Tytusa, z którymi nie zgadzała się reszta zespołu, sprawiły, że w 1999 roku Hard Work przestał istnieć.
Jednak Mesjasz i Kornel cały czas dążyli do tego, by wskrzesić zespół. Nową ekipę udało się zebrać dopiero w 2002 roku. To był zupełnie nowy zespół, z nowymi muzykami. Chłopaki rozważali nawet zmianę nazwy, ale postanowili się nie pozbywać marki, który zaistniała już na scenie.
Do zespołu dołączył gitarzysta Gierant (ex Suspensa). Ponieważ bardzo trudno było chłopakom znaleźć wokalistę, roli tej podjął się Kornel. Giernat zaczął wtedy grać na basie, a na gitarę dołączył do zespołu Michał. W tym składzie kapela zaczęła się odradzać. W październiku 2002 roku zagrali z Eksmisją i HNDM koncert, który został nazwany wielkim powrotem Hard Work.
Kiedy do składu dołączył drugi gitarzysta, Leszek zespół był gotowy, by zacząć myśleć o wydaniu drugiej płyty. W 2003 roku weszli do studia. Rok później światło dzienne ujrzały „Fragmenty życia”.
Niestety niedługo potem ponownie posypał się skład zespołu. Z szeregów HW odszedł Michał. Jego miejsce zajął Olo. Potem zespół rozstał się z Leszkiem. Jego miejsce zajął Siwy. Ostatnie roszady w składzie miały miejsce w 2008 roku, kiedy basistę Gieranta zastąpił Kahi. W międzyczasie krótką przerwę w graniu miał również Mesjasz. Od maja 2008 do stycznia 2009 przebywał w Irlandii, gdzie skupił się na tatuowaniu. Za bębnami zastępował go Hubert (ex Game Over). W tym czasie ukazała się trzecia płyta – „Not one step back”.
Teraz chłopaki wydają się grać w optymalnym składzie.