Skontaktuj się z nami!       Studio, Sklep: 534 797 224, 511 991 135     

Wytwórnia, Portal: 692 703 463 

New Model Army w lutym w Polsce


Brytyjczycy New Model Army zagrają w lutym w czterech miastach w Polsce: we Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie i Krakowie. Zaprezentują miedzy innymi nowy materiał. 14 września odbyła się bowiem premiera nowego, studyjnego albumu New Model Army pt. „Today Is A Good Day”.

New Model Army jest legendarnym zespołem, założonym przez Justina Sulivana w 1980 roku w Bradford. Początkowo zespół uległ wpływom punck rocka i północnego soulu. Jednak przez lata grania, przeszli długą, kreatywną i obfitującą w wydarzenia podróż muzyczną. Ich muzyka wpłynęła na rozwój wielu gatunków muzycznych między innymi post-rocka, folk-rocka czy metalu.
New Model Army nie należy jednak do żadnego gatunku muzycznego. Ich muzyka zawsze pozostawała trudna do sklasyfikowania.

Po 29 latach istnienia, nie stracili zdolności do zmian i szukania nowych wyzwań. We wrześniu tego roku na rynku pojawił się nowy album New Model Army zatytułowany „Today Is A Good Day”. Całość gotowa była już na jesieni zeszłego roku, jednak śmierć bliskiego przyjaciela i managera zespołu Toma Tee uniemożliwiła nagranie płyty. Po dłuższej przerwie i pomocy innego przyjaciela kapeli Chrisa Kimsey’a (współpracował m.in. z Rolling Stones, Jimmy’m Cliffem czy Killing Joke) udało się nagrać 11 studyjny album New Model Army.

W lutym zespół wystąpi przed polską publicznością. Daty koncertów w Polsce:

20.02.09 – Poznań/Blue Note
21.02.09 – Wrocław/Firley
23.02.09 – Warszawa/Proxima
24.02.09 – Kraków/Rotunda

NEW MODEL ARMY