Skontaktuj się z nami!       Studio, Sklep: 534 797 224, 511 991 135     

Wytwórnia, Portal: 692 703 463 

Polscy tatuatorzy podbijają Berlin! [relacja i zdjęcia]


Zwycięzcy, Berlin 2008

Na 37 nagród 8 przypadło w udziale Polakom. Ale niewątpliwie najlepszy okazał się Anabi, który zgarnął na berlińskiej konwencji aż 4 nagrody.

W miniony weekend odbyła się 18-ta edycja jednej z największych europejskich konwencji tatuażu – impreza w Berlinie. Żaden z zagranicznych i polskich tatuatorów nie zdobył na tegorocznej konwencji więcej trofeów niż szczeciński tatuator. Mimo iż studio Anabi-Tattoo istnieje nieco ponad rok, artysta skupia się tylko na pracach autorskich. Z każdym miesiącem zdobywa coraz większe uznanie, czego dowodem jest m.in. sukces w Berlinie. Przywiózł stamtąd cztery nagrody. Zajął drugie i trzecie miejsce w kategorii tatuaż autorski, trzecie w kategorii tatuaż mały i drugie w kategorii crazy. – Czuję się zaszczycony, że debiut w oficjalnej prezentacji mojego studia poza granicami Polski spotkał się z tak dużym uznaniem. Jest to dla mnie ukoronowanie wielu godzin spędzonych przy pracy i motor napędowy do dalszego działania. Dziękuję osobom, które przyjechały by się pokazać. Bez was nie byłoby to możliwe! – przyznaje Anabi.

Trofea przywieźli też inni Polacy. Dave z krakowskiego studia Kult okazał się najlepszy w kategorii crazy. Zajął też drugie miejsce w kategorii tatuaż mały. Rogal, z tego samego studia, zgarnął trzecią nagrodę za portret, a Paweł z 3rdEye – drugą za tatuaż duży. Z kolei Zappa, Polak pracujący w Niemczech, pokonał wszystkich przeciwników w kategorii portret.

Najlepszy tatuaż imprezy wykonał Volker z Buena Vista Tattoo, studia które jest twórcą najbardziej unikatowych tatuaży w Europie. Ten sam artysta wykonał również najlepszy tatuaż soboty. Nagrody zdobyli też inni znakomici zagraniczni artyści. Boris zgarnął nagrodę za najlepszy tatuaż wykonany w piątek, Peter Bobek z Tribo Tattoo zajął trzecie miejsce w kategorii tatuaż kolorowy, a Guy Aitchison okazał się najlepszy w biomechanice. Pełna lista nagrodzonych artystów na stronie konwencji: www.tattooconventionberlin.de.

GALERIA: