Skontaktuj się z nami!       Studio, Sklep: 534 797 224, 511 991 135     

Wytwórnia, Portal: 692 703 463 

Punks not dead – 30-lecie The Exploited w Polsce!


Pin It

30 lat na scenie zespołu The Exploited to zapewne więcej niż średnia wieku na ich koncertach. Na tym zespole wychodzącym z drugiej fali brytyjskiego punk rocka wychowują się kolejne pokolenia młodych ludzi. Stał się już ikoną tej muzyki, podobnie jak Sex Pistols. Punkowa legenda ze Szkocji, jeden z absolutnych liderów gatunku, wystąpi na trzech koncertach w Polsce w związku z trasą podsumowującą trzy dekady działalności zespołu. Portal Hardcore Tattoo jest patronem medialnym polskiej części trasy.


Kawałki z pierwszej płyty “Punks not dead” takie jak tytułowy utwór “Punks not dead” czy “Sex & Violence” i ” I believe in anarchy” stały się swoistymi hymnami młodych punkowców. Kiedyś nie było chyba w Polsce zbuntowanego nastolatka, który nie miałby naszywki czy koszulki z The Exploited lub nie nuciłby słów“We’re all punks and we don’t care…”
Legendarna kapela powstała na przełomie 1979 i 1980 roku w Edynburgu. Już po roku ukazała się ich pierwsza i zdaniem wielu fanów najlepsza płyta wydana nakładem Secret Records. Pięć pierwszych płyt to typowo punkowe brytyjskie brzmienie. Od płyty “The Massacre” (wydanej w 1990) kapela zaczęła grać trochę ostrzej, bardziej hardcorowo. Ostatnim jak dotąd studyjnym krążkiem jest płyta „Fuck The System” z 2003. Po siedmiu latach przerwy, do sklepów ma trafić nowa płyta Szkotów.
Przez 30 lat skład zespołu mocno się zmieniał, poza charyzmatycznym wokalistą, którym od samego początku jest Wattie Buchan. Mocno z zespołem jest również związany Wullie Buchan, który z przerwami gra na perkusji od 1982 roku. Obecnie w skład kapeli wchodzą też Matt McGuire (gitara), w zespole od kwietnia 2010, i Irish Rob (bas).
Mimo dziewięciu wydanych płyt, tysiąca zagranych koncertów i snującej się wokół kapeli legendy, Szkoci nadal mają dużo energii do działania.
Będzie się można o tym przekonać (dla “starych” fanów będzie to okazja do wspomnień) podczas polskiej części europejskiej trasy “30 years of anarchy and chaos”, która dotrze do Wrocławia, Łodzi i Krakowa. Zespół zaprezentuje godzinny set, na który złożą cię utwory z wszystkich okresów działalności oraz premierowe piosenki, które będzie można usłyszeć po raz pierwszy i które trafią na nowy album.
Przed legendą punk rocka, zagra Al And The Black Cats ze Stanów Zjednoczonych, których muzyka to połączenie punka i rockabilly oraz legenda polskiego punka – WC.

KaśkaHCT

Kiedy i gdzie? 

Poniedziałek (31.05.2010) – Wrocław, klub Alibi, pl. Grunwaldzki 67

Wtorek (01.06.2010) – Łódź, klub Dekompresja, ul. Limanowskiego 200

Środa (02.06.2010) – Kraków, klub Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1

Bilety na wszystkie koncerty kosztują 50 złotych w przedsprzedaży (60 zł w dniu koncertu). Są dostępne w sieci Ticketpro, klubach i wybranych sklepach. Koncerty zaczynają się o godz. 19 (otwarcie bram – godz. 18).