Skontaktuj się z nami!       Studio, Sklep: 534 797 224, 511 991 135     

Wytwórnia, Portal: 692 703 463 

Raised Fist “Veil Of Ignorance” – recenzja


“Raised Fist kazali nam czekać na  nowe wydawnictwo aż trzy lata, lecz okres ten został wynagrodzony wiernym fanom przepięknym albumem zatytułowanym „Veil Of Ignorance”. Piąty już krążek w historii tej szwedzkiej kapeli nie przynosi większej zmiany w charakterystycznym dla nich stylu, lecz w warstwie muzycznej jest nieco bardziej łagodny i melodyjny od poprzednich” – pisze Rafcyk o najnowszym wydawnictwie Szwedów.

Raised Fist “Veil Of Ignorance”

Co wyróżnia Raised Fist spośród setek podobnych kapel? Odpowiedź jest prosta: niepowtarzalny, szorstki wokal Alexandra oraz mega lutujące a zarazem ultra melodyjne „szwedzkie” zagrywki gitarowe. Reszta Europy jest lata świetlne za nimi. Nic nie wywarło na mnie większego wrażenia jak brzmienie gitar ala nieistniejący już Refused czy In Flames. Obecnie króluje miłościwie nam panujący Raised Fist!!!  
„Veil Of Ignorance” jest krążkiem niezmiernie równym a jednocześnie finezyjnie urozmaiconym. Szczególnie polecam go fanom i znawcom szwedzkich brzmień. Cóż, chwytliwa melodia należy zdecydowanie do naszych północnych sąsiadów. Co jest tego powodem, nie pojmuje… Być może Abba od kołyski…
Bardzo zachęcam do głębokiej analizy najnowszego albumu, a także starszych pozycji. Jeśli ktoś jeszcze nie zainteresował się kapelą, ma okazję szybko nadrobić zaległości. Warto wiedzieć, że członkowie grupy są jednocześnie założycielami prężnie działającego labela pod nazwą Burning Heart Records, która skupia mniej lub bardziej znane szwedzkie kapele z kręgu hc/punk.

Rafcyk

Ocena 5/5 

 Raised Fist – “Friends And Traitors”

 

Raised Fist  – Veil Of Ignorance  2009

1 Friends And Traitors
2 They Can’t Keep Us Down
3 Wounds
4 Afraid
5 Slipping Into Coma
6 City Of Cold
7 Volcano Is Me
8 Disbelief
9 My Last Day
10 I Have To Pretend
11 Words And Phrases
12 Keeping It To Yourself