Skontaktuj się z nami!       Studio, Sklep: 534 797 224       Wytwórnia, Portal: 692 703 463 

Simbola Antifaszista – antyfaszystowski projekt punkowo-hip hopowy


Simbola Antifaszista
Pin It
Simbola Antifaszista
Simbola Antifaszista

Na 11 listopada (dzień blokady manifestacji faszystów w Warszawie) planowana jest premiera CD antyfaszystowskiego projektu Simbola Antifaszista. W składzie wykonawców znajdziemy między innymi muzyków El Bandy oraz wiele innych postaci warszawskiego undergroundu. Więcej info na temat wydawnictwa poniżej.

Simbola Antifaszista jest projektem muzycznym, w którym udział wzięło kilkadziesiąt osób, które poprzez wspólne tworzenie muzyki postanowiły wyrazić swoje stanowisko wobec przemarszu faszystów przez Warszawę 11 listopada, bezrefleksyjnego przyzwolenia na to władz miasta, jak również represji państwa wobec tych osób, które postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce i nie pozwolić na szerzenie na ulicach ksenofobicznych haseł. Płyta od początku do końca jest jasną deklaracją antyfaszystowską, podniesioną pięścią, okrzykiem na ustach wszystkich tych, co nie chcą obecności faszystów na żadnej ulicy, placu, zaułku ani w Warszawie, ani w żadnym innym mieście, ani nigdzie na świecie.

Płyta “Simbola Antifaszista” powstała w geście solidarności z 14 osobami zatrzymanymi 11 listopada 2009 roku podczas prób zablokowania przemarszu nacjonalistów i neofaszystów przez Warszawę. Siedmiu z nich zostały postawione zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza – zarzuty chętnie stosowane przez policję celem ukarania (nie tylko) antyfaszystów i antyfaszystek za ich działalność. I choć obecnie sytuacja finansowa oskarżonych jest uregulowana, to nie ulega wątpliwości, że i tym razem wsparcie finansowe będzie potrzebne.

W tym roku już od 4 Listopada planowane są w Warszawie liczne działania antyfaszystowskie, których punktem kulminacyjnym będzie próba fizycznej blokady przemarszu faszystów. Więcej informacji na http://www.11listopada.org
Premiera wydawnicza odbędzie się dnia 11 listopada 2010 roku, w równo rok po zawiązaniu się projektu. Płyta cd pojawi się na koncertach wieńczących Tydzień Antyfaszyzmu: w CDQ 11.11 i na Elbie 12.11.

Zawartość płyty to 7 utworów. Będzie smutno i wesoło, nostalgicznie i dramatycznie, hiphopowo i pankowo, brazylijsko i ludowo. Będzie tak różnie, jak różni są ludzie zaangażowani w ten projekt. W tworzeniu oprawy muzycznej brały udział samby zrzeszone w sieci Rhythms of Resistance z całej Polski, głównie Samba z Szamba, a na pozostałych instrumantach zagrali: Andrzej Król Lir, Czapka, El Blanco, Rolf i Lejdi Angina. Mocny antyfaszystowski przekaz do mikrofonów wypluli, wykrzyczeli, wyśpiewali i wypowiedzieli 5000 i Ania Zajdel. Do nagrań wykorzystano także fragmenty z demonstracji antyfaszystowskiej z 11 listopada 2009 i demonstracji antyrasistowskiej z 30 maja 2010.

Realizacją i miksem zajęli się Rolf i La Ballada Nuda, masterem Smok i Studio As One
Okładką zajęły się Love Królowe, linoryt – Mizuage, skład – Ana Bujana.

Wybrane fragmenty Simboli Antifaszisty będzie można usłyszeć 7 listopada w radiu Tok FM w audycji „Lepiej późno niż wcale”.

Jak również na ulicach Warszawy 11 listopada.

Przyjdź na blokadę!

Faszyzm nie przejdzie jeśli ty przyjdziesz!

http://www.simbolaantifaszista.blogspot.com
http://www.11listopada.org