Skontaktuj się z nami!       Studio, Sklep: 534 797 224, 511 991 135     

Wytwórnia, Portal: 692 703 463 

Stone Heart „The Struggle Continues” – recenzja


Drugi świeżutki krążek w dorobku ziomków ze śląskiego Mikołowa przekonał mnie, iż trafna jest stara maksyma „cudze chwalicie, swego nie znacie” – pisze Rafcyk o płycie „The Struggle Continues” zespołu Stone Heart.

Stone Heart „The Struggle Continues”

Chłopaki osiągnęli taki progres, że nie mogę nie opisać zalet tego wydawnictwa. Płyta jest krótka (blisko 13 minut), zwięzła i przede wszystkim bardzo równa, czego nie można powiedzieć o debiucie Stone Heart. Zespół osiągnął już europejski poziom i śmiało można postawić ich obok uznanych już No Turning Back czy Internal Affairs. Porównanie nie przypadkowe, gdyż okładka (autorstwa Tackiego – wokalisty zespołu, wiec idea DIY zachowana) bardzo nawiązuje do tatuatorskich grafik, jakie widnieją na krążkach NTB.
Wracając do „The Struggle Continues”, aranż, miks, nagranie, jak i sam materiał stoją bardzo wysoko. Myślę, że oprócz chłopaków dużą zasługę ma w tym Arek z GF & Div Studio odpowiedzialny między innymi za brzmienie Pain Runs Deep.
Materiał został wydany nakładem wydawnictwa DIY, czyli nie kogo innego jak Spook Records. Głos Pawła przebył niebywałą metamorfozę i brzmi teraz bardzo przekonująco, wręcz zadziornie, co dodatkowo umacnia pozycję zespołu. Intro i Outro zaczerpnięte z filmów „Godfellas”’ i ‘”Fight Club” oraz siedem tnących jak brzytwa kawałków na pewno pozostawia trwały ślad na twarzy słuchacza. Jeśli lubisz Justice, Cro-Mags, Strife czy Terror, serdecznie polecam tę płytę. Ja już jestem od niej uzależniony.

Rafcyk

Ocena: 4/5

GALERIA ZDJĘĆ Z PREMIERY PŁYTY “THE STRUGGLE CONTINUES”

Stone Heart – The Struggle Continues – 2010

1.Intro
2.Chained
3.Burn
4.Architects
5.Machine’s rhythm
6.Survive
7.Sinking Ship
8.Black And Blue
9.Outro

GALERIA ZDJĘĆ Z KONCERTU W KLUBIE COGITATUR