Skontaktuj się z nami!       Studio, Sklep: 534 797 224       Wytwórnia, Portal: 692 703 463 

Jak zdobyć darmowe wejściówki na konwent? – wywiad z Marcinem Pacześnym


Pin It

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja gdańskiego Tattoo Konwentu. Bez wątpienia jest to w tym momencie najlepsza impreza tatuatorska w Polsce. Z roku na rok konwent rozwija się zarówno artystycznie, jak i pod względem organizacyjnym. Nieodłącznym elementem nadmorskiego show są koncerty. W tym roku do Gdańska przyjadą takie gwiazdy jak Sworn Enemy czy Death Before Dishonor. Poza koncertami zwiedzających czeka masa innych atrakcji. Mamy też darmowe wejściówki dla Czytelników portalu Hardcore Tattoo. Jak je zdobyć? Czytajcie wywiad z Marcinem, reprezentantem Tattoo Konwent Crew.

 

 

Rozpoczynamy odliczanie dni do kolejnej edycji gdańskiego Tattoo Konwentu. Został niecały miesiąc. Lista kapel jest ostateczna czy jeszcze będą jakieś niespodzianki?

Marcin: Lista jest ostateczna. Postanowiliśmy zmniejszyć nieco ilość kapel, a postarać się zaprosić bardziej znane bandy spoza granic naszego kraju. Po poprzedniej imprezie, pomimo wielu pozytywnych głosów, pojawiły się też sugestie, że część muzyczna może przesłonić główną część Tattoo Konwentu, czyli konkursy na najlepsze tatuaże i wystawiających się artystów. Dlatego w tym roku trzy spośród sześciu występujących zespołów wystąpią już po zakończeniu głównej części wydarzenia. Ma być tak, jak zawsze chcieliśmy – dobra zabawa na Konwencie, konkursy, atrakcje i to wszystko uwieńczone konkretnymi koncertami. Coś jak przysłowiowa wisienka na torcie.

Tattoo Konwent Crew

Jakie atrakcje z tegorocznej imprezy szczególnie polecacie odwiedzającym?

– Patrząc przez pryzmat poprzedniej edycji, jestem pewny, że największym zainteresowaniem będzie cieszył się pokaz suspension. Sporo ludzi krytykuje suspension jako sztukę, ale nie można zaprzeczyć, że jest to wyjątkowe show. Oprócz tego wystąpi grupa, a właściwie supergrupa taneczna Dziki Styl Company. Zespół ten zrzesza prawdziwą śmietankę polskich tancerzy (m.in. dwójkę zwycięzców programu You Can Dance, a także mistrzynię Polski w gimnastyce artystycznej i mistrza świata w head-spin).

 Jedną z atrakcji jest wystawa prac Dariusza Skitka. Przybliżcie nam trochę sylwetkę tego artysty. Jego prace są mocno intrygujące.

– Dariusz Skitek to artysta zupełnie undergroundowy, a co ciekawsze, z własnej woli odciął się od świata popularnych polskich galerii artystycznych i całej ich otoczki. Uważam, że jego sztuka nabrała dzięki temu prawdziwej autentyczności i nie jest skrępowana niepotrzebnymi konwenansami.

Udało wam się w tym roku pozyskać oficjalnego sponsora, którym jest Cropp. Pomoże wam to bardziej rozwinąć skrzydła?

– Współpracę z Croppem udało nam się nawiązać już w poprzednim roku. Firma była głównym sponsorem Graffiti Jam. W tym roku udało nam się namówić markę do zasponsorowania Tattoo Konwentu jako całości. To bardzo duży krok naprzód. Po pierwsze, wszyscy wiemy jak ciężko pozyskać jakichkolwiek sponsorów, tym bardziej w przypadku wydarzenia, które nie mieści się w pewnych „bezpiecznych” ramach. Po drugie, dzięki współpracy z Croppem stajemy się bardziej wierzytelnym partnerem dla innych potencjalnych sponsorów. Jestem pewien, że w przyszłości pozwoli nam to pozyskać przychylność kolejnych firm. Trzecia sprawa, najbardziej odczuwalna dla odwiedzających imprezę gości, to ceny biletów, które są sporo niższe niż rok temu.

Konwencja z roku na rok się rozrasta. Jakie nowości czekają na nas w tym roku?

– Nowość to z pewnością konkretne kapele, niższe ceny biletów, kilka kolejnych bardzo dobrych artystów spoza granic Polski (m.in. Denis Sivak, Den Yakovlev czy Yushi Takei) i sporo nowej współpracy w zakresie patronatów. Podsumowując, powoli i do przodu!

Dla Czytelników portalu Hardcore Tattoo macie małą niespodziankę. Proszę o szczegóły.

– Pytanie konkursowe brzmi: Prosimy wymienić co najmniej sześć zespołów, które wystąpiły podczas dwóch poprzednich edycji Tattoo Konwentu. Odpowiedzi nadsyłajcie na tattookonwent@gmail.com do 15 lipca. Spośród osób, które podadzą poprawne odpowiedzi, rozlosujemy trzy dwudniowe wejściówki na tegoroczny festiwal!

Pytała KaśkaHCT