Skontaktuj się z nami!   +48 511 991 135

Agnostic Front w Krakowie


Doskonale znana wszystkim fanom muzyki hardcore na całym świecie i ceniona w Polsce nowojorska ekipa Agnostic Front po raz kolejny zawita do Polski. Nowojorczycy wystąpią dwukrotnie – w krakowskim klubie Kwadrat oraz wrocławskim Alibi.

Zespół Agnostic Front został założony w 1982 roku przez Vinniego Stigmę (gitara) i Rogera Mireta (wokal). To oni mieli największy wpływ na budowanie sceny hardcore/punk w Nowym Jorku w latach 80. Są ojcami chrzestnymi hardcora. Ich debiut, wydany w roku 1984 “Victims Of Pain” to absolutny klasyk gatunku. Przez te wszystkie lata kapela wydała jedenaście płyt i zagrała tysiące koncertów na całym świecie.

Podczas koncertów w Polsce promować będą swój najnowszy album “The American Dream Died”, który ukazał się 7 kwietnia 2015 r. Nagrywali ją w studiu Buzzbomb Sound Labs od 5 grudnia 2014 r. Współpracowali z Paulem Minerem, tym samym, który współtworzył albumy zespołu Terror, H2O czy Death By Stereo.

– Nadal wierzymy w to, co robimy. Nadal jesteśmy wierni hardcore’owej scenie i wiemy, że ciągle może być ona nośnikiem istotnego przekazu. Tak długo jak będą pojawiać się ludzie na naszych koncertach, tak długo będziemy dla nich grać – mówią członkowie zespołu, więc tych koncertów na pewno nie można przegapić. 

Przed Agnostic Front wystąpi to legenda niemieckiej sceny oldschool hardcore – Punishable Act. 

Grupa wywodzi się z założonego w Berlinie Wschodnim punkowego składu Reasorrs Exzesz (1985), kontynuującego swoją działalność od 1991 roku jako Rough Called, a w końcu – dwa lata później przemianowanego na Punishable Act. Formacja koncertowała w Europie i w Azji, na festiwalach oraz podczas pojedynczych koncertów u boku międzynarodowej czołówki sceny hardcore (Agnostic Front, Biohazard, Cro-Mags itp.). Mimo upływu lat, zespół pozostaje taki sam, w pozytywnym sensie tych słów. Jak sami mówią o sobie: „Wciąż jest w nas wiele gniewu i wciąż lubimy grać i robić to w sposób bardzo energetyczny! Nie obchodzą nas mody ani szkoły (nowe, stare, ani średnie). Nasza tożsamość to czysty, klasyczny hardcore!”. 

Kolejnym zespołem, który podzieli scenę z Agnostic Front będzie zespół Street Terror z Mińska Mazowieckiego, który powstał w 1999 r. 

W Krakowie Agnostic Front wystąpi 6 maja w Klubie Kwadrat. Wejście od godz. 18. Start godz. 19. Bilety przedsprzedaż 60 zł, w dniu koncertu 70 zł. Dzień później grupa wystąpi we Wrocławiu w Klubie Alibi. Otwarcie bram godz. 19. Start godz. 20. Bilety przedsprzedaż 60 zł w dniu koncertu 70 zł.