Skontaktuj się z nami!       Studio, Sklep: 534 797 224, 511 991 135     

Wytwórnia, Portal: 692 703 463 

Berlińska konwencja tatuażu po raz 19-ty


Zbliża się kolejna edycja berlińskiej konwencji tatuażu. To jedna z najstarszych i największych europejskich imprez tatuatorskich, która cieszy się niemałym powodzeniem również wśród Polaków. Jej organizator Frank Weber zwany jest ojcem chrzestnym europejskich konwencji. Nie tylko od 19 lat organizuje konwencję w Berlinie, ale też pomagał w przygotowaniu imprez  w Sztokholmie, Barcelonie, Mediolanie czy Londynie. Jest też pomysłodawcą i współorganizatorem konwencji w Lipsku i Dreźnie. Z tego, co powiedział mi podczas rozmowy dwa lata temu, był nawet na pierwszej konwencji w Warszawie.


– Najważniejszą rzeczą dla mnie jest budowanie każdej następnej konwencji  krok po kroku, rok po roku, coraz lepiej, coraz bardziej profesjonalnie – podkreśla Frank Weber. Konwencje organizowane teraz niczym nie przypominają już pierwszej imprezy, którą Frank zorganizował w rockowej dyskotece na ok. 500M2. Zjawiło się wtedy 28 tatuatorów. Mimo iż była to pierwsza impreza w wykonaniu Franka, przyjechali nie tylko artyści lokalni, ale też tatuatorzy z całej Europy, a także z Kanady czy Australii.
Dziś do alternatywnej dzielnicy Kreuzberg, gdzie co rok odbywa się konwencja, zjeżdża się ok. 130 tatuatorów z całego świata. Tak będzie również w tym roku. Z Polski w Berlinie zamierzają pojawić się cztery studia: Ink Ognito, Azazel, Anabi-Tattoo i Kult.

Frank Weber, organizator konwencji w Berlinie

W programie póki co żadnych nowości. Po raz trzeci odbędzie się wybór królowej tatuażu, w którym mogą brać udział wszystkie kobiety mające minimum dwa tatuaże. Zgłoszenia wraz ze swoimi zdjęciami wysyłać można na adres: hae656@web.de. Konkurs odbywać się będzie przez dwa dni: sobotę i niedzielę. Kandydatki zaprezentują się w trzech odsłonach: w dowolnym stylu, w sukni wieczorowej i w bikini. Najpiękniejszą wytatuowaną kobietę zbliżającego się roku, ukoronuje jej poprzedniczka, czyli Karen Hesse. Jest o co powalczyć. Nagrodą dla Tattoo Queen jest nie tylko darmowy bilet na przyszłoroczna konwencję w Berlinie ale również 3-dniowy pobyt wraz z przelotem na wybraną europejską konwencję.

Arena, Berlin

Jak co roku odbędzie się także Art Fusion. Artyści będą tworzyć prace w 4-osobowych grupach. Dozwolone materiały to kreda, węgiel i farby akrylowe. Art Fusion odbędzie się w piątek w Sage Club (adres: ul. Köpenicker 76, 10179 Berlin, blisko stacji metra Heinrich-Heine-Str). Start – godz. 19. Prace, które powstaną podczas Art Fusion, wezmą udział w aukcji. Dochód zostanie przeznaczony na berliński projekt Arche, którego twórcy pomagają niedożywionym dzieciom. Aby wziąć udział w Art Fusion wystarczy się zarejestrować mailowo: info@tattoo-convention.de lub przez faks: +49 3(0) 32704254.
W niedzielę natomiast na scenie pojawi się częsty muzyczny gość europejskich konwencji – Ski King z nieśmiertelnym repertuarem Elvisa Presleya.
Impreza odbędzie się w hali Arena, która mieści się nad brzegiem Szprewy (adres: Eichen Strasse 4, 12435 Treptow). Impreza potrwa od piątku (4 grudnia) do niedzieli (6 grudnia) – piątek w godz. 14-24, sobota w godz. 11-24, niedziela w godz. 14-24. Bilet na jeden dzień kosztuje 17 euro, karnet na cała imprezę – 38 euro.

 

Więcej: http://www.tattooconventionberlin.de/