Skontaktuj się z nami!       Studio, Sklep: 534 797 224, 511 991 135     

Wytwórnia, Portal: 692 703 463 

Tatuatorski kalendarz na 2010 rok


Nakładem wydawnictwa Kontrowers i magazynu “Tatuaż ciało i sztuka” ukazał się duży kalendarz ścienny na 2010 rok. To kolejna dawka eksponatów ze zbiorów tatuatorskiej kolekcji Piotra Wojciechowskiego. Tym razem jest to zestaw twarzy z maoryskiego moko. Kalendarz dostępny jest w sieci księgarń Matras na terenie Polski i bezpośrednio w wydawnictwie Kontrowers (www.kontrowers.com). Lada dzień będzie go można kupić również w sklepie Hardcore Tattoo.

W kalendarzu na 2010 rok znajdują się reprodukcje obrazów Gottfrieda Lindauera (1839-1926), urodzonego na terenie dzisiejszych Czech, malarza-portrecisty, który zapisał się w historii Nowej Zelandii, m.in. za sprawą prezentowanych portretów. Obrazy te są dla kulturoznawców źródłem wiedzy o Maorysach z XIX w. Wszystkie 12 obrazów pochodzi z książki Jamesa Cowana „Pictures of Old New Zealand. The Partridge Collection of Maori Paintings by Gottfried Lindauer” (Whitcombe & Tombs Limited, 1930).

Kalendarz ukazuje się co rok i prezentuje pogrupowane tematycznie eksponaty pochodzące ze zbiorów Piotr Wojciechowski Collection – jedynej kolekcji w kraju, związanej z historią sztuki tatuażu.
Tym razem w kalendarzu znalazły się również daty godnych polecenia imprez i konwencji tatuażu, jakie odbędą się w 2010 r. w Polsce i jej najbliższym sąsiedztwie: na Ukrainie, w Czechach czy Niemczech.