Skontaktuj się z nami!       Studio, Sklep: 534 797 224, 511 991 135     

Wytwórnia, Portal: 692 703 463 

Copenhagen Ink Festival – odsłona pierwsza [zdjęcia]


Copenhagen Ink Festival

Copenhagen Ink FestivalDo tej pory Kopenhaga była jednym z nielicznych dużych miast zachodniej Europy, w którym nie było konwencji tatuażu. To dziwne, tym bardziej, że jako miasto portowe stolica Danii ma długą tradycję tatuowania. Na szczęście, Duńczycy postanowili to zmienić. W pierwszy weekend kwietnia odbyła się pierwsza edycja Copenhagen Ink Festival – największej skandynawskiej konwencji tatuażu.


Trzy dni wypełnione tatuowaniem i atrakcjami sprawiły, że do Kopenhagi przybyło kilka tysięcy odwiedzających. To z pewnością największe tatuatorskie show w Danii. Już pierwsza edycja imprezy ściągnęła do odnowionej hali browaru Carslberg około 150 tatuatorów, z czego większość przyjechała z innych krajów – USA, Samoa, Australii, Nowej Zelandii, Argentyny, Japonii, Borneo czy Kanady. Duńskich studiów było tylko około 20, w tym czołowi artyści – Henning Jørgensen i Frantz Jäger. Polaków tym razem  reprezentowało studio z Krakowa, 9th Circle – Viktor Portugal zdobył nawet nagrodę za najlepszy tatuaż piątku. Trofeum w tatuażu czarno-szarym udało się zgarnąć Anabiemu (Anabi-Tattoo, Szczecin), mimo iż tatuatora nie było w Kopenhadze. Na scenie pojawił się jego klient i pokazał tatuaż, który bardzo spodobał się jurorom. Podczas imprezy powstało bardzo dużo rewelacyjnych prac, co można było podziwiać nie tylko podczas konkursów na scenie, ale też pomiędzy boksami. Niepokonany okazał się Bob Tyrrell, którego tatuaż oceniono jako najlepszą pracę całego festiwalu.

Dużą atrakcją imprezy był z pewnością Lizard Man, 39-letni mężczyzna, który od 1994 roku konsekwentnie zmienia swój wygląd tatuażami i implantami, upodabniając się do jaszczurki. W jednym ze swoich pokazów prezentował proces wyłamywania barków, by oswobodzić się z kaftana bezpieczeństwa.
Duża uwagę pod sceną skupiła też Isobel Varley, najstarsza i najbardziej wytatuowana kobieta świata, która w 2000 roku została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa. Na razie nie ma sobie równych i wciąż jest rekordzistką.
Do Kopenhagi przyjechała też legenda tatuatorskiej sceny, czyli Lyle Tuttle, który robił tatuaże takim gwiazdom jak Janis Joplin i Henry Fonda.
Z innych scenicznych atrakcji na uwagę zasługuje pokaz bitwy Wikingów oraz wybory najpiękniejszej wytatuowanej uczestniczki festiwalu.
Pierwsza edycja Copenhagen Ink Festival okazała się strzałem w dziesiątkę.