Skontaktuj się z nami!       Studio, Sklep: 534 797 224, 511 991 135     

Wytwórnia, Portal: 519 772 220  

Fest Mocny Szlag 2015 na Porcelanowej – archiwalne zdjęcia


Ponad cztery lata temu, w kwietniu 2015 r. odbyła się w Katowicach druga edycja Fest Mocny Szlag. Był to m.in. jeden z ostatnich koncertów zespołu 10 Fold z Poznania. W kwietniowy weekend 2015 r. zagrali też m.in. Vitamin X i 1125. Odnaleźliśmy niepublikowane do tej pory zdjęcia z drugiego dnia imprezy.

Druga edycja Fest Mocny Szlag zorganizowana została w starej, nieczynnej już fabrycznej hali przy ul. Porcelanowej, gdzie jaka sama nazwa wskazuje produkowano kiedyś porcelanę. I chociaż hardcore/punk chyba nigdy już tam nie powrócił (teraz podobno są tam imprezy elektro), była to świetna miejscówka pod koncerty. W głównej, dużej hali, która nie była się jednak w stanie wypełnić ludźmi, była scena. W drugiej, nieco mniejszej znajdującej się obok rozstawiły się distra.

Nie udało nam się dotrzeć pierwszego dnia, kiedy grało m.in. Vitamin X (poniżej video z koncertu). Również drugiego dnia opuściliśmy kilka zespołów. O ile pierwszego dnia publika stawiła się tłumnie (przynajmniej tak słyszeliśmy), drugiego dnia w ogromnych halach były pustki. Nawet na 1125, które zagrało wtedy na Śląsku po dłuższej przerwie. Po przetasowaniach kolejności weszli na scenę dopiero przed północą. Na szczęście sporo osób zostało na koncertach do późna. Dobra zabawa była na kolejnej kapeli – Astrid Lindgren. Najmniej osób było na koncercie ostatniego zespołu – 10 Fold. I wielka szkoda, bo był to jeden z ich ostatnich koncertów. W 2012 r. wydali świetną epkę „Not like you”. Niestety, materiał, który powstał potem, nie ukazał się już na żadnym nośniku.