Skontaktuj się z nami!       Studio, Sklep: 534 797 224, 511 991 135     

Wytwórnia, Portal: 692 703 463 

Koncert Scarfold w Krakowie [ZDJĘCIA, FILM]


Pin It

11 maja 2018 r. w krakowskim klubie Cemetery wystąpi hardcorowy zespół z Kanady – Scarfold. Przed Kanadyjczykami zagrały trzy lokalne zespoły: Tripis, Six Steps Forward i Incydent. Tym razem publika dopisała – w Cemetery stawiło się prawie 100 osób.

Scarfold to 4-osobowy zespół z Montrealu z Kanady grający muzykę hardcore. Kapela została założona w 2015 r. po to, by wykrzyczeć to, co im przeszkadza w dzisiejszym stylu życia. Nie zgadzają się na kłamstwo, hipokryzję, fałsz. Podążają swoją własną drogą. W marcu 2016 r. wydali swoją pierwszą epkę „Survival of the sickest”, na której znalazło się 5 utworów. Kolejny materiał „Divide/ Decline” ukazał się w sierpniu 2017, tym razem z 6 kawałkami. Do jednego z nich „Five Nerve Drive” nakręcili teledysk, który ukazał się w kwietniu 2018 r. W maju 2018 r. ruszyli w trasę po Europie. Jednym z przystanków był Kraków.
Tripis został założony na początku 1997 r w Krakowie w składzie Kali (gitara basowa, Wujek (perkusja), Jarek (gitara), Grzesiek (śpiew). Repertuar grupy składa się wyłącznie z własnych kompozycji, muzycznie określanych jako solidny, drapieżny hardcore/punk, z szacunkiem do tradycji i nowoczesnym brzmieniem. Obrazu dopełniają teksty zaangażowane w społeczne i systemowe problemy jednostki, wyrażające sprzeciw wobec absurdów otaczającej rzeczywistości, unikając jednocześnie dosłowności i bezpośredniości.Od roku 2010 Tripis występuje w składzie trzyosobowym; zespół opuścił Kali a rolę (śpiewającego) basisty przejął Grzesiek. W roku 2014 w miejsce Wujka za bębnami zasiadł Michał – m.in. perkusista śląskich zespołów Whitman i Good Lookin’ Out. Zespół zadebiutował CD „Tripis” w 2001 r. W 2005 r. pojawił się materiał demo nagrany z australijskim realizatorem Paulem Schulzem. Jesienią 2006 r. ukazała się druga płyta „Prawda” z 15 utworami, a w 2010 r. trzecia – „Pasza” W ciągu kilkunastu lat istnienia grupa zagrała ponad 100 koncertów z wieloma znanymi zespołami krajowej i zagranicznej sceny niezależnej. Ostatnia płyta „Mosty” ujrzała światło dzienne w 2015 r.

Wkrótce pojawi się nowe wydawnictwo zatytułowane „Kontrakty”, którego genezą artystyczną jest twórczość Marka Hłaski. Teksty kawałków inspirowane są prozą Hłaski. Okładka została zaprojektowana w oparciu o kadr z filmu „Baza ludzi umarłych” (ekranizacja powieści Hłaski „Ostatni do raju”).

Six Steps Forward został założony w 2012 r. Chłopaki mają za sobą demo „Makes sense to me” (2013 r.), singla „Dedicated” z 2014 r., epke „The 3rd is the hardest” z 2016 r. Ostatni materiał promowany jest przez klip „The finest”. Grają punk/ hardcore/core na koncertach w całej Polsce, a także za granicą. Obecnie kończą materiał, który ukaże się na LP. Ich ideą jest DIY (do it yourself), dlatego klipy, nagrania, merchendise, okładki, plakaty starają się robić na własną rękę. Zespół działa nieprzerwanie od sześciu lat i pomimo faktu, że nie wszyscy członkowie pochodzą z Krakowa (część mieszka w Podbeskidziu), to co tydzień spotykają się w Krakowie, by trenować i pisać nowy materiał.

Incydent to nowy zespół, którego członkowie pochodzą z Nowej Huty. Kapela istnieje zaledwie od kilku miesięcy, ale już wypuścili swoje pierwsze EP z czterema utworami.

Za zdjęcia dziękujemy: One Man Foto oraz Boiling Pit Photography.