Skontaktuj się z nami!       Studio, Sklep: 534 797 224, 511 991 135     

Wytwórnia, Portal: 692 703 463 

The Bastard w Chrzanowie – zdjęcia z koncertu i wywiad z Damianem


Pin It

12 maja w chrzanowskim klubie Jamajka The Bastard zagrali koncert promujący nowy album “Ciężka dola rock’n’rolla”. Impreza odbyła się w ramach trasy Hardcore Punkrock Unite.

Tego dnia zagrały również zespoły Psychodela i Stado Pędzących Imadeł. Z powodu kontuzji gitarzysty, na imprezę nie dojechał zespół Strike You Down z Krakowa. 

Poniżej miniwywiad z Damianem Kubikiem, basistą zespołów Strike You Down i The Bastard, którego udzielił do “Gazety Krakowskiej”:

W ramach minitrasy Hardcore Punk Rock Unite koncertujecie w mniejszych miastach. Jest w nich duża publika słuchająca niszowej muzyki hardcore/punk?

Damian: W mniejszych miastach widać, że ludzie są „głodni” alternatywnego grania. W Krakowie jest bardzo dużo koncertów punkowych czy hardcorowych i ludzie często nie są w stanie iść na wszystko. Czy to ze względów czasowych czy finansowych. Często też im się po prostu nie chce. Ja zanim przeprowadziłem się do Krakowa mieszkałem w bardzo małym miasteczku i wiem po sobie, że jak w okolicy grały jakieś kapele, to traktowaliśmy to jak święto i chodziliśmy ze znajomymi praktycznie na wszystkie koncerty.

Muzyka hardcore/punk kojarzy się czasem stereotypowo z młodzieżowym buntem. Członkowie kapeli Strike You Down to jednak faceci po 30-tce lub blisko 30-tki (jak ty), którzy mają pracę, rodziny. Mimo to od lat związani jesteście z tą sceną. Co was przy tej muzyce trzyma?

Damian: Na pewno przekaz, który czasami jest szczery do bólu. W związku z tym, że ta muzyka jest mocno zaangażowana, to osoby które jej słuchają automatycznie mocno wchodzą w to środowisko i tak jak w naszym przypadku hardcore staje się częścią życia. Hardcore to jest coś więcej niż muzyka.

Razem z wokalistą jesteście założycielami hardcorowego SYD. Jak powstał pomysł stworzenia kapeli? Długo grałeś wcześniej na basie?

Damian: Jadąc na jakiś koncert stwierdziliśmy, że sami chcielibyśmy pograć i po jakimś czasie znaleźliśmy osoby, z którymi założyliśmy SYD. Na basie gram od czasów gimnazjum, kiedy to powstawał mój pierwszy zespół. Graliśmy covery The Analogs.

Niedawno dołączyłeś też do kapeli The Bastard, która jest bardziej punkowa.

Damian: Zaczynałem swoje granie od punk rocka więc jak pojawiła się opcja dołączenia do The Bastard, nie zastanawiałem się długo. Tym bardziej, że gra tam też Dawid z SYD. Cytując zespół Collina „hardcore to punk, punk rock to hardcore”.