Skontaktuj się z nami!   +48 511 991 135

Mistrzowie freeskiingu wybrani

Rails, fot. Tomek Gola

W zawodach The North Face Polish Freeskiing Open 2010, które odbyły się w ostatni weekend stycznia, zwyciężyli Roy Kittler z Niemiec oraz Zuzanna Stromkova ze Słowacji. Mistrzem Polski we freeskiingu został po raz drugi z rzędu Szczepan Karpiel z Zakopanego. Zgromadzeni pod skocznią i wokół rail parku widzowie mogli zobaczyć na żywo widowiskowe narciarskie ewolucje.

Siódma edycja Polish Freeskiing Open za nami. Po dwóch dniach zmagań na potężnej skoczni oraz w rail parku wyłonieni zostali najlepsi zawodnicy. Już podczas piątkowych kwalifikacji poziom pokazywanych ewolucji robił duże wrażenie. Na skoczni królował Per Christian Fosse z Norwegii, na railach najlepsze tricki pokazał Roy Kittler, który zwyciężył także w rozgrywanej wieczorem Night Session.

Big Air, fot. Tomek Gola

W sobotę po półfinałach skaczący bardzo trudnego technicznie Kangaroo Flipa PC Fosse wydawał się być murowanym kandydatem do zwycięstwa. Jednakże, w jednym ze swoich finałowych przejazdów Roy Kittler z Niemiec pokazał sw double cork 900, czym zasłużył na najwyższe miejsce na podium. Za nim uplasował się Jonas Hunziker ze Szwajcarii, a trzeci był wspomniany wcześniej Norweg.

Szczepan Karpiel z Zakopanego, skacząc sw 900, zajął czwarte miejsce i tym samym po raz drugi z rzędu został Mistrzem Polski we Freeskiingu PZN. Tytuł Wicemistrza Polski także po raz drugi z rzędu zdobył Jan Krzysztof. Trzecie miejsce zajął Piotr Wojarski, który do finałów dostał się mimo ciężkiego upadku w czasie treningów.

W rozegranych na zakończenie zawodów finałach konkurencji Rails znów najlepszy okazał się Roy Kittler. Wśród dziewcząt zwyciężyła Natalia Slepecka ze Słowacji.

W tym roku czterej najlepsi, niesponsorowani zawodnicy w wieku 12 – 20 lat dostali przepustkę do finałów The North Face Ski Challenge w Val Thorens. Koszty podróży do tej francuskiej miejscowości sponsor główny pokryje Stanisławowi Kastoremu, Janowi Gąsienicy Danielowi, Jakubowi Koziołowi i Pavolowi Kuricowi. Będą oni mieli szansę powalczyć z zawodnikami z całej Europy o roczny kontrakt sponsorski.