Skontaktuj się z nami!       Studio, Sklep: 534 797 224, 511 991 135     

Wytwórnia, Portal: 692 703 463 

Motocyklem po dachu Spodka


Pin It
Jarek Hampel, fot. Łukasz Nazdraczew, Red Bull Photofiles

Jarek Hampel czołowy polski żużlowiec pokazał wczoraj, jak w nietypowy sposób wykorzystać dach słynnego katowickiego Spodka. Hampel na swoim motocyklu zaopatrzonym w opony z kolcami, zamienił halę sportowo-widowiskową w tor przypominający arenę rozgrywek żużlowych.

Spodek, symbol Katowic do tej pory kojarzony ze spektakularnymi imprezami kulturalnymi i sportowymi rozgrywanymi w środku, ewentualnie na zewnątrz budynku, tym razem został wykorzystany w zupełnie inny sposób. Jeden z najlepszych polskich żużlowców – Jarek Hampel – postanowił wykorzystać słynny owal dachu do wykonania kilkunastu przejazdów swoim motocyklem. Śnieg znajdujący się na Spodku nie stanowił przeszkód dla mistrza, a motocykl zaopatrzony w specjalne opony doskonale trzymał się nawierzchni.

Jarek Hampel, fot. Łukasz Nazdraczew, Red Bull Photofiles

– Od dawna marzyłem, by spróbować swoich sił i sprawdzić możliwości motocykla w otoczeniu innym niż tor żużlowy. Dach katowickiego Spodka zainspirował mnie do wykonania naprawdę ekstremalnych przejazdów, co w motorze bez hamulców jest nie lada wyczynem – powiedział Hampel.

Jarek zapisał się w historii światowego speedway’a między innymi zdobywając w 2003 roku tytuł Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów. Jego umiejętności doceniane są nie tylko w naszym kraju, ale także i poza jego granicami. Hampel jest trzykrotnym zdobywcą złotego medalu Drużynowego Pucharu Świata w latach 2005, 2007 i 2009. Umiejętności Jarka fani żużla będą mogli podziwiać także podczas tegorocznego cyklu żużlowego Grand Prix.

 

Jarek Hampel, fot. Łukasz Nazdraczew, Red Bull Photofiles

 

 

 

 

 

 

 

 

Jarek Hampel, fot. Łukasz Nazdraczew, Red Bull Photofiles