Skontaktuj się z nami!       Studio, Sklep: 534 797 224, 511 991 135     

Wytwórnia, Portal: 692 703 463 

Noc Świętojańska na haku


Pin It

21 czerwca w najdłuższy dzień w roku, w święto związane z letnim przesileniem słońca, odbędzie się w Krakowie kameralna impreza suspension. W zależności od liczny chętnych planowane jest podwieszenie od 5 do 7 osób. Impreza ma trwać nie tylko cały dzień, ale, dla tych najwytrwalszych, również całą noc. Show organizuje Blissful Pain Suspension Team.

Chcemy umożliwić Wam oderwanie się od zgiełku współczesnego świata i przypomnieć o symbolach, rytuałach i przeszłości. Spotkanie ma stanowić połączenie kultur oraz historii, które, jak mamy nadzieję, pozwolą Wam jeszcze silniej odczuć i lepiej zapamiętać to wydarzenie – zachęcają organizatorzy z teamu Blissful Pain.
Grupa zorganizowała do tej pory dwie imprezy suspension. Pierwsza z nich odbyła się
w kwietniu 2008 roku we Wrocławiu. Mentorem i opiekunem całego przedsięwzięcia był wtedy znany autorytet w dziedzinie podwieszania, Håvve Fjell (http://www.wingsofdesire.org). W założeniu miało to być kameralna spotkanie dla dwunastu podwieszanych. Zainteresowanych przybyło jednak ponad 60. W ciągu dwóch dni udało się podwiesić 22 z nich. W lutym 2009 roku zostało zorganizowane kolejne podwieszanie, tym razem
w zielonogórskiej Galerii PWW. – Znaczący wpływ na klimat tej imprezy miało samo miejsce. Dawało ono odczucie jednoczesnego tworzenia i wystawiania sztuki na pokaz. Pozwoliło to zebranym na współodczuwanie i głębsze zrozumienie tych chwil – podkreśla Tomek Rogowski, MaRTWy z BPST.
Podczas kilkugodzinnego spotkania zawisło pięć osób. W przygotowaniu samej imprezy, jej przeprowadzeniu oraz zorganizowaniu afterparty pomagał Krajczak i Przemek, administrator portalu BodyModifications.pl. Po udanej współpracy Przemek zasilił szeregi grupy Blissful Pain.
MaRTWy: – W ten właśnie sposób powstał Team. Naszą ideą jest promowanie neoprymitywizmu i rytuałów z nim związanych, jak również wytworzenie świadomości społecznej dotyczącej dziedzictwa oraz bogactwa kulturowego powiązanego z modyfikacjami ciała i obrzędami. Do tej pory 27 osobom mogliśmy pomóc spełnić ich marzenia o poznaniu własnego ducha i ciała. Od samego początku bardzo ważne było dla nas również dbanie o każdy najmniejszy szczegół. Dlatego też zawsze pytamy podwieszanych po imprezie jakie minusy zauważyli ze swojej strony. Taka wiedza pomaga nam w rozwijaniu się i doskonaleniu tego, co robimy.

Wszyscy zainteresowani podwieszeniem się w Noc Świętojańską proszeni są o kontakt z MaRTWym:
GG: 2806462
Mail: martwy@gmail.com
Koszt podwieszenia przy maksymalnej liczbie osób to 150 zł.

http://forum.bodymodifications.pl/suspension/suspension-krakow-2009

Wrażenia z poprzedniej imprezy suspension organizowanej przez BPST w Zielonej Górze można przeczytać w poniższym temacie:
http://forum.bodymodifications.pl/suspension/suspension-wroclawzielona-gora-2009/