Skontaktuj się z nami!       Studio, Sklep: 534 797 224, 511 991 135     

Wytwórnia, Portal: 692 703 463 

Konwencja w kraju Drakuli


Transilvania Tattoo Expo

5, 6 i 7 czerwca odbędzie się pierwsza odsłona rumuńskiej konwencji tatuażu – Transilvania Tattoo Expo. Będzie rockowo i demonicznie. Oprócz standardowych konkursów tatuażu będą też takie atrakcje jak rockowe koncerty i impreza na zamku Draculi.


Sybin (rumuńskie Sibiu) to urocze miasteczko w samym sercu Transylwanii. To tam, u podnóża gór opanowanych przez wampiry, odbędzie się pierwsza edycja rumuńskiej imprezy tatuażu. Za całym tym rumuńskim zamieszaniem stoi stowarzyszenie Transilvania Tattoo Club, które powstało z inicjatywy Ovidiu, właściciela studia tatuażu w Sybinie – Transilvania Tattoo. Ovidiu był już wcześniej organizatorem podobnej imprezy. W ubiegłym roku odbyła się konwencja Undergorund Tattoo Show, w której uczestniczyło ok. 15 studiów z Rumunii i jedno z Węgier. Ovidiu podkreśla jednak, że  UTS była jedynie treningiem przed prawdziwą konwencją. To w Sybinie w lipcu ma zamiar pokazać prawdziwą scenę rumuńską i nie tylko. Będą dzielnie reprezentujący lokalną scenę rumuńscy artyści jak np. Costi z Costi Tattoos czy Icon i Attila z Bizzzart Tattoo. Do Sybina przyjedzie też kilku dobrych tatuatorów, którzy zaczynali w Rumunii, a teraz pracują w Europie. Kelu zaczynał w 1993 roku i teraz tatuuje w Checker Demon Tattoo w Sztuttgarcie. Z kolei Castor tatuujący od 1995, teraz pracuje w Portugalii w studiu Queen of Hearts.  Na konwencji pojawią się też artyści z innych krajów: z Hiszpanii, Niemiec, Wielkiej Brytanii czy Węgier. Przyjedzie m.in. ulubiony tatuator wokalisty Ignite, Zoli Téglása – Sarkozi Zsolt z Dark Art Tattoo. Oczywiście nie zabraknie również Polaków. Nasz kraj reprezentowało będzie studio Blackstar z Warszawy. Nie dojedzie jednak Broda, który widnieje nadal w spisie artystów.
Organizatorzy zapowiadają sporo atrakcji podczas trzydniowej imprezy. Będą konkursy tatuażu, art fusion, koncerty zespołów rockowych, bodypainting, występy artystyczne,  pokazy piercingu i część rowerowa. Odbędzie się m.in. pokaz customowych jednośladów. Po konwencji planowany jest wyjazd do zamku Draculi i after party na starym zamku.
Impreza odbędzie się w Sali Transilvania znajdującej się przy ul. Nikolaus Olahus w Sybinie.
Oczekiwani są tam nie tylko pogromcy wampirów… Choć same wampiry czując świeżą krew, niewątpliwie pojawią się wśród uczestników konwencji…

www.transilvaniatattoo.com/expo/

www.myspace.com/transilvania_tattoo_expo