Skontaktuj się z nami!       Studio, Sklep: 534 797 224, 511 991 135     

Wytwórnia, Portal: 692 703 463 

Party w rytmach metalcore


Huge ccm

Huge ccmW sobotę, 14 listopada w kinie Wenus w Pszczynie odbędzie się kolejna odsłona Metalcore Party. Imprezę rozpoczną młodzi przedstawiciele bielskiej sceny metalcorowej – Mirrordead oraz Neves Medeis. Po nich na scenie pojawi się katowicka ekipa Dual Coma oraz dobrze znani miejscowej publiczności pszczyński Huge ccm. Koncert odbywa się pod patronatem portalu Hardcore Tattoo.

Impreza startuje o godz. 18. Wjazd – 10 zł.

Więcej o zespołach:

Huge ccm
Zespół został założony przez Sojczyna i Pyloxa (ex Offender) na początku 2003 w Pszczynie. Posadę bębniarza zaproponowali Górze. Przez pewien czas grali bez wokalisty, do czasu pojawienia się Schmidy. W tym czasie stworzyli kilkudziesięciominutowy materiał i zagrali kilka koncertów.
W 2004 nastąpiły małe roszady w składzie – odszedł Schmida. Jego następcą został Pachu (ex Crimson Eye), który po zapoznaniu się z materiałem zespołu stwierdził, że chętnie zasili Huge ccm. Muzykę tworzoną przez ten band można określić jako mieszankę metalowego brzmienia z hardcorową sekcją i brutalnymi charakterystycznymi wokalami Pacha. W 2006 Huge ccm nagrało w Old Potato Studio (Bielsko-Biała) debiutancki materiał zatytułowany „Rust” wyprodukowany przez Rafała Gnata oraz Mariusza Kumalę (Closterkeller). W grudniu 2007 Pachu zastąpił Aumana na rosyjsko-białoruskiej trasie Frontside i wystąpił gościnnie na ostatniej płycie zespołu – „Teoria konspiracji”.
W 2008 Huge ccm opuścił dotychczasowy basista Pylox, a jego miejsce zajął Dżolo. W grudniu 2008 zespół wystąpił na pierwszej edycji Winter Storm Festival dzieląc deski z Behemothem. Poza tym chłopaki zdecydowali się zremasterować debiutancki „Rust”. W 2009 band zagrał kilka koncertów na trasie Vans Music Tour u boku Frontside oraz na Knock Out Festival w Krakowie. W chwili obecnej Huge ccm nagrali nowy album wyprodukowany przez Stanisława Wołoncieja (Newbreed, Egoist,Angerpath) i szukają wydawcy.

Dual Coma

Dual Coma
W 2004 roku grupa zapaleńców postanowiła połączyć wspólne pasje muzyczne i zbudować od podstaw projekt metalowy, który później nazwano Dual Coma. Skład ulegał zmianom jak w każdym projekcie. Zespół potrzebował dwóch lat, żeby ostatecznie dobrać odpowiednich muzyków, którzy prócz umiejętności, wykazaliby się otwartością, pozytywnym nastawieniem i pasją w tworzeniu. Początki kapeli pamiętają Czubaka i Lechu, którzy spotkali się w marcu 2004 na próbie w starym opuszczonym garażu. Nikt wtedy nie przypuszczał, że losy DC potoczą się tak krętą i zawiłą ścieżką, a zarazem z takim rozpędem. W lipcu 2005 roku Senator przypieczętował swoją pozycję w zespole, a w roku 2007 Szwagier zamknął ostatecznie skład DC.
W pierwszym okresie istnienia zespół skupił się na tworzeniu materiału oraz dopracowywaniu własnego spojrzenia na muzykę. Był to czas nieco uśpiony, gdyż zespół borykał się ze zmianami personalnymi, które kosztowały go wiele czasu. W tym czasie udało im się nagrać demo „Decode The Human” i stworzyć część materiału na demo „Program H.A.T.E.”. Zespół zaczął sporo koncertować, pojawiły się pierwsze recenzje, pierwsze małe sukcesy, wydarzenia medialne (występ w programie „Big Brother 4” oraz „Zamiana Żon”) oraz audycje radiowe.
Rok 2008 to tak naprawdę nowa odsłona Dual Comy. Styl muzyczny został określony jako post-metalcore, na co złożyły się wcześniejsze inspiracje i wpływy gatunków takich jak: thrash, death, melodic, metalcore. To czas nieustannej, ciężkiej pracy; promowanie zespołu, organizacja koncertów, setki wysłanych płyt, godziny spędzone na próbach oraz praca od podstaw przy nagraniach materiału w domowym studio. Zespół w tym okresie wiele się nauczył, nabył samodzielności oraz niezależności, a tym samym wzrosła determinacja w dążeniu obraną przez DC ścieżką.
W tym samym czasie powstaje demo „Program H.A.T.E.” oraz singiel „Bulletproof Heart”, które przyczyniły się do pierwszego sukcesu fonograficznego – oficjalnej płyty „Reprogrammed H.A.T.E.” wydanej na początku roku 2009 przez Let THEM comE Productions.

Mirrordead

Mirrordead
Kapela powstała na początku 2009 roku w Bielsku-Białej z inicjatywy członków kapeli Godfaith oraz Toma, który poszukiwał składu do swojego projektu pod nazwą Peregrination. Swoją muzykę określają jako połączenie ciężkich riffów, niskiego strojenia instrumentów oraz krzyczanych tekstów o życiu.

Neves Medeis

Neves Medeis
Zespół powstał w czerwcu 2008 roku. Szybko wydali pierwszy krążek – EPkę „Lethal Permanence Stories”, która została nagrana we wrześniu tego samego roku w rybnickim „No Fear Records”. Płyta, na której znalazło się cztery utwory, spotkała się z zaintersowaniem odbiorców, a kapela zaczęła grać koncerty. Rok później zespół nagrywa swój pierwszy Long Play – „Hills Of The Crowned”.

Więcej: www.metal-core.pl