Skontaktuj się z nami!       Studio, Sklep: 534 797 224, 511 991 135     

Wytwórnia, Portal: 692 703 463 

Poszukiwane nowohuckie tatuaże!!!


Portalu tatuatorsko-muzyczny Hardcore Tattoo poszukuje osób posiadających nowohuckie tatuaże. Jeśli masz taki wzór i chciałbyś pokazać go innym, prześlij zdjęcie tatuażu na adres: info@hardcore-tattoo.pl. Jeśli dopiero planujesz taki tatuaż wykonać, masz czas, aby go skończyć. Tatuaże zgłaszać można do końca września 2009 r. Wybrane wzory wezmą udział w wystawie.

Nowa Huta w sercu – Nowa Huta na skórze” to wystawa tatuaży mających związek z Nową Hutą. Inspiracją do jej zorganizowania była wystawa w stolicy “Poczuj Warszawę na własnej skórze”. Słysząc o ludziach, którzy czuja przynależność do miejsca, gdzie mieszkają, nie sposób nie pomyśleć o Nowej Hucie. Nigdzie przecież nie ma tylu lokalnych działaczy i pasjonatów dzielnicy. Są to zwykle młodzi ludzie, dumni z tego, skąd pochodzą. Na różne sposoby próbują zmazywać stereotyp, ciążący nad Nową Hutą od lat i zmieniać dzielnicę na lepsze. Nowa Huta tkwi w ich sercach. I nie tylko. Coraz więcej lokalnych pasjonatów decyduje się przelać poczucie dzielnicowej tożsamości na skórę.

Realizacja naszego projektu odbywa się w roku wyjątkowym. Wyjątkowym nie tylko dla Nowej Huty i jej mieszkańców (obchody 60-lecia Nowej Huty), ale również dla każdego, kto ceni sobie niezależną sztukę. W 2009 roku obchodzimy 20-lecie upadku komunizmu. To bardzo ważna data w dziejach polskiego tatuażu. Komunizm skutecznie bowiem blokował jego rozwój. Do 1989 roku nie mogły powstawać żadne studia tatuażu, a artyści, którzy parali się tą sztuką, musieli tworzyć w ukryciu. Upadek komunizmu był przełomem dla kreatywnych osób, które chciały się rozwijać.

Wystawa ma zwrócić uwagę na dwa aspekty: na lokalny patriotyzm nowohucian oraz na to, że tatuaże nie powinny się już kojarzyć z przestępczością, ale głównie ze sztuką. Dlatego zależy nam, aby tatuaże, które zaprezentujemy były wyjątkowe. Najbardziej liczy się pomysłowość i wykonanie. Tylko najlepsze tatuaże mają szansę wziąć udział w wystawie.

Jeśli masz nowohucki tatuaż, który chciałbyś pokazać innym, prześlij jego zdjęcie na adres: info@hardcore-tattoo.pl. Jeśli dopiero planujesz taki tatuaż wykonać, masz czas, aby go skończyć. Tatuaże zgłaszać można do końca września 2009 r. Z nadesłanych propozycji wybierzemy najlepsze, a ich posiadaczy zaprosimy na sesję zdjęciową, oczywiście w nowohuckim klimacie. Każda sesja odbędzie w innym, ważnym miejscu Nowej Huty.

Wystawa „Nowa Huta w sercu – Nowa Huta na skórze” to pomysł portalu tatuatorsko-muzycznego Hardcore Tattoo. Projekt realizujemy wspólnie z 1949 Club, gdzie odbędzie się wystawa wybranych tatuaży. Wernisaż zaplanowany jest na 8 stycznia 2010 r.

Wkrótce ruszy strona, na której będzie można znaleźć najświeższe informacje: www.myspace.com/nowohuckietatuaże. Na bieżąco będziemy również informować o wydarzeniu na stronie www.hardcore-tattoo.pl.