Skontaktuj się z nami!       Studio, Sklep: 534 797 224, 511 991 135     

Wytwórnia, Portal: 692 703 463 

Siekiera, spektakl w tonacji punk w nowohuckiej Łaźni Nowej


„Punk był muzyką plemienną – taniec pogo wyrażał ducha wolności, pozwalał się wyrwać z szarzyzny komunizmu. Ale z tej muzyki wyrastały i inne rytmy i  inne tańce. Piosenki są z lat 80. i 90.ale w tym spektaklu cały czas opowiadamy o tu i teraz. O gestach i rytuałach, o rytmach i riffach, które w nas tkwią. O buncie, potrzebie wolności, o nienawiści do sytemu, establishmentu, ale też o ciemnych zakamarkach naszej polskiej duszy” – czytamy we wprowadzeniu do spektaklu. Wyreżyserowany przez  Łukasza Czuja spektakl „Siekiera! Tańce polskie w tonacji punk” znów można oglądać w teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie.

W przedstawieniu wykorzystano kawałki takich kapel jak Siekiera, Dezerter, WC, Sedes czy Kult. Spektakl oparty jest na muzyce, tekstach piosenek, wizualizacjach oraz działaniach performatywnych wykonywanych przez zespół: Tomasz Mars (wokal, gitara), Aleksander Brzeziński (klawisze, wokal), Paweł Nawrocki (gitara elektryczna, wokal), Marek Henryk Mars (bas) oraz Damian Mielec (perkusja). Muzycy są jednocześnie aktorami.
„Siekiera” to „opowieść o Polsce, o zmaganiu się z Polską, o ceremoniach i tańcach zapisanych w muzyce punkowej i  tańcach które tworzą wspólnotę. Muzyka – to jakiej słuchamy, tworzy nasze wspólnoty”.
Punkowe kawałki zostaną zaprezentowane w zupełnie innym kształcie. Istotnym elementem będzie rytm bębnów oraz wizualizacje.
„SIEKERA – to nie jest tylko nazwa zespołu, to przede wszystkim stan ducha. O finalnym utworze ze spektaklu – tak samo zatytułowanym, ktoś powiedział, że to najlepsza poetycka wypowiedź o polskiej duszy.”
Spektakl grany będzie 22 stycznia o godz. 19 w Łaźni Nowej na os. Szkolnym 25 w Krakowie. Cena biletu – 30/40 zł.