Skontaktuj się z nami!       Studio, Sklep: 534 797 224, 511 991 135     

Wytwórnia, Portal: 692 703 463 

Tatuaż na męskim maratonie [zdjęcia]


Pin It

Tatuaż zaczyna wykraczać poza tematyczne imprezy ściśle związane z modyfikacją ciała. Staje się bohaterem przeróżnych imprez obejmujących swoim zasięgiem wiele sfer życia codziennego i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Tatuaż gościł między innymi na męskim maratonie Testosteron, który odbył się w pierwszy weekend lutego w katowickim Spodku.


Tatuaż obecny był tam w strefie Exlusive Vip, gdzie oprócz tatuatorów: Ani z krakowskiego studia AniaTattoo, Robsona i Pawła z RobTattoo oraz Spidera z D3XS, pojawił się przedstawiciel prasy – magazyn “Tatuaż – ciało i sztuka” oraz mediów internetowych – portal Hardcore Tattoo.
Strefa tatuatorska była niezwykle atrakcyjnym miejscem dla zwiedzających, szczególnie podczas pokazów tatuowania oraz pokazu piercingu wykonanego przez ekipę studia RobTattoo. Mimo że mało osób zdecydowało się w Katowicach na ozdobienie swojego ciała tuszem, widać było duże zainteresowanie tatuowaniem, a uczestnicy imprezy mogli się “oswajać” z tatuażem.
Obok sztuki tatuatorskiej, w strefie Exclusive Vip można było zapoznać się z atrakcyjnymi kobiecymi aktami sfotografowanymi przez Katarzynę Rzeszowską, obrazami ze Śląskiej Galerii Sztuki czy twórczością chłopaków z Rebel Art, którzy zajmują się między innymi artystycznym malowaniem aerografem. Z kolei studio fotograficzne Delta zachęcało uczestniczki imprezy do spróbowania swoich sił w modelingu.

Bo Testosteron Męski Maraton to zdecydowanie impreza nie tylko dla mężczyzn. Atrakcji w dziewięciu strefach tematycznych było sporo dla przedstawicieli obu płci. W strefie Speed znalazły się pojazdy, jakich nie spotkamy na co dzień na ulicach – między innymi Skoda Fabia WRC, którą ściga się Leszek Kuzaj czy KTM X-Bow. Miesięcznik Custom przywiózł ze sobą motocykle – dzieła sztuki. Była też strefa Technologii, gdzie chętni mogli pograć w najnowszą odsłonę wyścigów Forza Motorsport 3 jak również wcielić się w rolę rockowego gitarzysty w tytule Guitar Hero. Ponadto w specjalnie przygotowanym basenie instruktorzy bielskiej grupy Orka demonstrowali, jak ciekawym i ekscytującym sportem jest nurkowanie. Dodatkową atrakcją była galeria zdjęć podwodnych „Ekspedycja Schleswig – Holstein”. Na imprezie były również pokazy broni, noży oraz sprzętu outdoorowego i bojowego w wykonaniu grupy szturmowej Piraci. Atrakcje z innej półki to np. pokazy barmańskie czy gry na perkusji. Koneserzy kobiecego piękna mogli natomiast podziwiać panie startujące w wyborach miss, jednocześnie degustując piwo. Z kolei miłośnicy motocykli, mieli okazję wypróbować siedzisko harleya, a fani wody – obejrzeć jachty motorowe oraz silniki i skutery wodne. Testosteron uświetnili swoją obecnością znani rajdowcy Kajetan Kajetanowicz oraz polska nadzieja rajdów Michał Kościuszko – jedyny polski kierowca startujący w Rajdowych Mistrzostwach Świata w cyklach SWRC i WRC Cup.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się niedzielna gala MMA Challengers 3, w której zmierzyli się najlepsi zawodnicy w kategorii do 83 kilogramów. W roli sędziego ringowego wystąpił Krzysztof Kułak – jeden z najbardziej znanych polskich fighterów. Zwycięzcą turnieju i zdobywcą pasa MMA Challengers został Tomasz Kondraciuk z Poznania.

Przez dwa dni w Spodku pojawiło się ponad 10 tysięcy ludzi. Organizatorzy zapowiadają, że za rok odbędzie się kontynuacja imprezy, przygotowana jeszcze z większym rozmachem. Tym bardziej cieszy fakt, że sztuka tatuatorska również odnalazła tam swoje miejsce.