Skontaktuj się z nami!       Studio, Sklep: 534 797 224, 511 991 135     

Wytwórnia, Portal: 692 703 463 

Wystawa poświęcona historii tatuażu


Pin It

Jedną z atrakcji tegorocznej gdańskiej konwencji tatuażu (7-8 sierpnia) będzie pierwsza w naszym kraju wystawa poświęcona historii tatuażu. Złożą się na nią eksponaty pochodzące z prywatnej kolekcji Piotra Wojciechowskiego. Jego zbierana przez lata kolekcja to jedyny taki zbiór w Polsce.

Piotr Wojciechowski Collection, czyli wystawa dotycząca historii tatuażu to ciekawa podróż wstecz, do czasów, kiedy jego wykonywanie nie było takie proste jak współcześnie, do minionych epok, kiedy jego posiadanie wcale niekoniecznie nawiązywało tylko do mody czy dekoracji.
To jedyny w Polsce prywatny zbiór eksponatów, związanych z historią sztuki tatuażu. Jest to owoc wieloletniej pasji kolekcjonerskiej, dzięki której w oryginale można będzie zobaczyć plemienne narzędzia do tatuowania z różnych stron świata; zbiór elektrycznych maszynek od początków XX w. po czasy współczesne; księgozbiór publikacji dotyczących tatuażu od XVIII w; kolekcję japońskich drzeworytów ukiyo-e z XIX w; ręcznie wykonywane motywy na tatuaż (tzw. tattoo flash) z przestrzeni całego XIX stulecia; liczne litografie, fotografie i pocztówki z poprzednich stuleci. Jednym słowem wszystko, co ma jakikolwiek związek z tatuażem i ilustruje jego bogatą historię.
Wszystkie eksponaty zaprezentowane na wystawie pochodzą z prywatnej kolekcji Piotra Wojciechowskiego, absolwenta Instytutu Sztuki filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, redaktora magazynu „Tatuaż – ciało i sztuka”, tatuatora i kolekcjonera.