Skontaktuj się z nami!       Studio, Sklep: 534 797 224, 511 991 135     

Wytwórnia, Portal: 692 703 463 

Zjazd na krechę – brawura czy technika?


Pin It
Red Bull Zjazd na Krechę, fot. Jarek Możdżynski

Już 28 lutego odbędzie się druga edycja brawurowych zawodów Red Bull Zjazd na Krechę z Kasprowego Wierchu. Narciarze i snowboardziści, bez względu na płeć i wiek, będą rywalizować w jak najszybszym zjeździe na ponad 6-kilometrowej trasie. Jak pokazała poprzednia edycja imprezy, dystans można pokonać nawet w 6 minut!

Żeby jak najszybciej zjechać ze szczytu Kasprowego Wierchu do Kuźnic, nie wystarczą tylko dobrze nasmarowane narty czy deska. Potrzebna jest odpowiednia strategia i technika. Zeszłoroczna edycja Red Bull Zjazd na Krechę udowodniła, że w rywalizacji – oprócz szybkiej jazdy – liczą się łokcie, dzięki którym można się rozpychać w tłumie i umiejętność biegania w butach narciarskich – bowiem pierwszy etap rywalizacji to 60-metrowy bieg w tłumie do sprzętu, a następnie wpięcie się w narty lub deskę i dopiero zjazd.

Red Bull Zjazd na Krechę, fot. Jarek Możdżynski

Aby wziąć udział w Red Bull Zjazd na Krechę, trzeba się stawić w Zakopanem 27 lutego (Polana Szymoszkowa, godz. 17) i wziąć udział w eliminacjach. Główne zawody odbędą się w niedzielny ranek 28 lutego na Kasprowym Wierchu. Start – godz. 8.30.

Poprzednia edycja zawodów Red Bull Zjazd na Krechę odbiła się szerokim echem wśród amatorów osiągania zawrotnych prędkości na nartach lub desce. W ubiegłym roku do udziału w eliminacjach zgłosiło się ponad sześćset osób. Ostatecznie w zmaganiach udział wzięło 226 amatorów zawrotnych prędkości.

Najszybszy uczestnik ubiegłorocznej edycji Zjazdu na Krechę – Wojtek Szczepanik z katowickiego AZS – pokonał trasę zaledwie w 6 minut i 18 sekund! – Na pewno wystartuję w kolejnej edycji zawodów. Będę się starał bronić tytułu, co wiem, że nie będzie łatwe, ponieważ w tym roku do tych zawodów przygotowuje się wielu bardzo dobrych narciarzy, zarówno z naszego kraju jak i zagranicy, dla których pojęcie lęku nie istnieje – mówi Szczepanik.

Finał Zjazdu na Krechę, fot. Wojtek Antonow

Zawody są przeznaczone dla wszystkich powyżej 16 lat umiejących jeździć na nartach lub desce i czujących się na siłach, by pokonać tę trasę.
Liczba miejsc w kwalifikacjach na Polanie Szymoszkowej jest ograniczona do 600. W finale na Kasprowym Wierchu weźmie udział maksymalnie 300 osób – z najlepszymi czasami w swoich kategoriach uzyskanymi podczas eliminacji. Kwalifikacje będą przeprowadzane w 30-osobowych grupach ze startu wspólnego (z dobiegnięciem do sprzętu) na zasadzie serii zjazdów na czas. Trasa będzie poprowadzona wzdłuż całego stoku Polana Szymoszkowa, z szykanami i elementami toru skicross.

W ramach zawodów, zostaną nagrodzeni: zwycięzca zjazdu finałowego w klasyfikacji generalnej (bez względu na kategorię i płeć) oraz zawodnicy, którzy osiągną najlepszy wynik w czterech kategoriach: najlepszy narciarz, najlepsza narciarka, najlepszy snowboardzista, najlepsza snowboardzistka.

Więcej: Zjazd na krechę

fot. Łukasz Nazdraczew, Red Bull Photofiles