Skontaktuj się z nami!   +48 511 991 135

Coalition powraca z płytą „Archiwum”


Na przełomie 2001/2002 roku warszawski zespół Coalition swoją debiutancką płytą „Coalition” powalił na kolana praktycznie całą hardcorową scenę w Polsce. Zespół wniósł spore ożywienie w szeregi polskiego hardcora i szybko został okrzyknięty „prawdziwym objawieniem ostatnich lat na polskiej scenie hardcore/punk”. Niecała dekadę po tych wydarzeniach Spook Records robi ukłon w kierunku zespołu i jego wiernych zwolenników w postaci specjalnego wydawnictwa. Album „Archiwum” zawiera materiał z debiutu „Coalition”, który od kilku lat nie był już nigdzie dostępny.

 

Dodatkowo na płycie CD znajduje się cały materiał ze splitu z litewską kapelą Bora oraz z kapelą Życie Jak Sen. Nie zabrakło również kilku bonusów oraz specjalnych archiwalnych zdjęć. To wszystko składa się na kompaktową wersję, gdzie mamy aż 27 utworów. Jednak to nie wszystko, bo ukazała się też wersja analogowa. Po raz pierwszy mamy zatem możliwość posłuchania Coalition na winylu. Z przyczyn czysto technicznych tutaj zmieścił się jednak tylko materiał z albumów „Coalition” oraz split z Bora. Mamy jednak do wyboru aż pięć kolorów krążka: czarny, przezroczysty, czerwony, pomarańczowy i zielony. Ręcznie numerowane winyle wydane zostały w limitowanej ilości, po 100 sztuk każdy kolor.

Muzyka Coalition brzmi momentami niczym Minor Threat połączony z melodiami Ignite – ostro, szybko, melodyjnie i z wrzeszczącym wokalem. Do dziś wiele załogantów z łezką w oku wspomina stare czasy i modli się o ich reaktywację. Jednak i młode pokolenie, które nie miało okazji poznać kapeli za czasów ich świetności, na pewno docenia ich dokonania i bardzo chętnie sięgnie po ich muzykę.

www.spookrecords.com